SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 03-03-2020 00:25:24

karmazine
Člen
Registrovaný: 28-02-2015
Příspěvky: 12

Re: Poradte prosim s MIG/MAG horaky

780622>
uee? Ty mas O krouzky u krku horaku??? Jako mezi zelene oznacenym plastem a telem horaku?
Ty tam teda rozhodne nemam a rekl bych, ze tam ani byt nemaji, viz puvodni pdf.
Mel jsem na mysli ty na druhe strane káblu, jak je uchycen do svarecky.

jinak diky za info. potvrdili mi to i servisaci migatronicu v mailu, ze se ma otacet ciste jen (modry) krk, bez povytahovani.
Takze vyskakovani spouste jsem si zpusobil sam tim, ze jsem funkci spatne pochopil.
Nechci svoji blbost omlouvat tim, ze v manualu neni o horaku snad ani radka, ale nabizelo by se to... A pokud kecam a neco tam je, tak urco nic o otaceni krku.
:-D
Ac jsem za vola, tak to je kazdopadne dobra sprava.
Asi teda znim jako rejpal, ale ta spoust stejne obcas vypadne, ikdyz s nicim netocim.. Hehe. Ale zas abych byl fer, treba jsem svym nestoudnym povytahovanim a kroucenim neco namohl.

Diky!

p.s.
Migaservis se taky stran instalace Eurosteckeru vyjadril, ze to neni vhodne; jelikoz pro to stroj neni schvalen.
Nevim, jestli to ma nejaky realny zaklad (napr vyssi treni = anemicky podavac by to nedal?), nebo jestli to je jen urednicina s normami a certifikacemi.

Offline

 

#27 03-03-2020 04:41:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Poradte prosim s MIG/MAG horaky

To jsou jen řeči. Spousta starších mašin se předělávala na eurohořáky. Mělo to jen pozitiva. Naopak se já divím, že v době minimašin v kufříkové podobě ještě dělají hořák na pevno. Ale náklady jsou náklady, i kdyby to bylo jen 1000,- Kč.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 04-03-2020 16:10:54

karmazine
Člen
Registrovaný: 28-02-2015
Příspěvky: 12

Re: Poradte prosim s MIG/MAG horaky

varok>
jo, predpokladam, ze tj. o snizovani nakladu.
ono to neni jen o cene steckeru, ten je ve velkem za pusu, ale chassis se na to musi pripravit, pripadne jestli si dobre sednou s podavacem, vic montaznich clovekohodin, ...
a krom snizeni ceny svarecky bude hrat trochu roli i to, ze takhle si svarecku nejde koupit bez horaku..
a dost uzivatelu bude linych to prestavovat (nebo nechteji prijit o zaruku), takze pri opotrebovani horaku si u migatronicu  koupi novy...
atd.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče