SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-11-2019 18:59:57

Zdeny0
Člen
Registrovaný: 29-11-2019
Příspěvky: 22

Úprava acetylenového redukčního ventilu na PB

Zdravím. Mám dotaz mám acetylenový redukční ventil a chci ho předělat na používání PB. To znamená jiná matka a úprava trubky na soustruhu. Co mě zajímá, nerozleptá mě PB gumovou membránu u rv ?. Otázka hlavně pro mistra Bourače :-. Psal, že hadice na acetylen ok.

Offline

 

#2 29-11-2019 20:40:55

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Úprava acetylenového redukčního ventilu na PB

Nerozleptá. Když už to budeš mít rozdělané podívej se v jakém stavu je střed membrány, tam co je ten šroubek který tlačí na ventilek. Ventilek má taky svoje gumové těsnění které dosedá na hranu sedla (průměr asi 6mm) tam se to nejvíc opotřebovává a RV pak nedrží tlak.
Zahoď to a napiš Ježíškovi. (nový cca1tisKč)
Z mnohaleté praxe potvrzuji že hadice určené na PB je jen marketing. Originál acetylenová dřív zpuchří nebo se prodře manipulací ale uvnitř je jako nová, PB ji nijak neublíží. Howgh.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 30-11-2019 05:28:29

Zdeny0
Člen
Registrovaný: 29-11-2019
Příspěvky: 22

Re: Úprava acetylenového redukčního ventilu na PB

Mám ve skladu zánovní, tak ho přehodím na acetylén, kde asi bude, jak píšeš to gumové těsnění na ventilu je asi v pr... .Teď se mě stalo,že mě vylétl prac. tlak a pošlu ho do opravy a napíšu Ježíškovi o nový na PB. Jinak hadice dám nový acetylenový. Dík za odpověď.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče