SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-08-2019 10:25:57

DanCZer
Člen
Registrovaný: 16-08-2019
Příspěvky: 1

Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG - zkušenosti s PFC

Zdravím ve spolek,
jsem tu nový, tak jsem snad nezaložil vlákno zbytečně, či v nepatřičné sekci.
Chci si koupit první svářečku a postupnou eliminací jsem se dobabral k dvojici Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG.
Mám to na domácí svařování. Jsem vzdělním strojař SŠ, VŠ už byla IT. Na střední jsem svářel, teď 27 let nic a až letos jsem byl nucen si svařit rám jímky před garáží, který sežrala rez. To jsem dělal transformátorovou svářečkou a celkem mne to bavilo = napadlo mne pár dalších věcí, co bych si "spíchnul". Současně vím, že na chatě budu v blízké budoucnosti opravovat drobnosti jako úchyty plotových dílců, dělat rám zasklení jednoho záhonku atd. = svářečku by se hodilo mít na prodlužce (220V).

Dotazy:
1) Jak moc je v praxi dobré mít PFC u svářečky? Je to do nějaké delky prodlužovačky nutnost? Je mi jasné, že není prodlužovačka jako prodlužovačka - průřezy vodičků, kvalita koncovek atd. dělá hodně..
2) Jedna z těchto svářeček má PFC, druhá je mnohem vhodnější pro TIG, který bych rád taky zkusil a přijde mi, že u 1500A je TIG tak nějak do počtu (absence elmag. ovládání ventilu...), zatímco u 1500L už je v tomto směru pro drobnosti použitelná. Používá tady někdo 1500L-ko i na prodlužovačkách? S jakými zkušenostmi?

Díky moc za rady!

Editoval DanCZer (17-08-2019 00:12:08)

Offline

 

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 137  -  2019


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče  ♦  Svářečky MIGO a ELDYS