SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#276 25-01-2019 16:47:38

karl von stahl
Člen
Místo: Most
Registrovaný: 05-04-2014
Příspěvky: 29

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Bohužel v provozu je takovej rámus že opravdu neregistruju rozdíl tzv. na ucho jestli pulz běží či ne. Ještě když mam špunty v uších.
Možná to někdo pozná já to neregistruju. Už jsem asi hluchej smile


Migatronic RallyMig 161i
Merkle High pulse 552 DW
Magnum 214 Dual puls

Offline

 

#277 25-01-2019 17:21:16

Martini
Člen
Místo: TN kraj
Registrovaný: 20-02-2018
Příspěvky: 24

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Cela pointa tohto prispevku nieje o tom ktora masina dokaze pulz a impulz ale riesilo sa tu rozhodnutie jedneho clena medzi transteel a picomig. to ako rozhodujem sa medzi trabantom a ticom a niekto mi tu zacne vychvalovat ferrari. 

RCP sa opytal jasne a jasnu odpoved nedostal. Vzdy to bolo o uplne inej zvaracke a nie o picomigu ale o triedu ci dve vyssie.

Mila Evita , zeny si Vazim ale ty si ako ten nas politik FICO.  Jeho ked sa pytaju aj kontkretne  na nieco, odpoveda na nieco uplne ine.

Offline

 

#278 25-01-2019 17:39:00

karl von stahl
Člen
Místo: Most
Registrovaný: 05-04-2014
Příspěvky: 29

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Červená je dobrá volba:)


Migatronic RallyMig 161i
Merkle High pulse 552 DW
Magnum 214 Dual puls

Offline

 

#279 25-01-2019 18:22:10

Lukas44
Člen
Registrovaný: 19-11-2011
Příspěvky: 41

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Úkol zní jasně... Jde u EVM picomnig nastavit frekvence pulsu? Od kolika do kolika HZ? Nebo to jde jen ON, OFF a HZ si nastavuje mašina sama podle zvolených parameterů??? Nezajímá mě co umí ostatní stroje.. Jen picomig a jeho puls. Impuls, superpuls, extrapuls, megapuls a podobné hovadiny mě nezajímají... Otázka jasně položená a chci jasnou odpověď od etalonu Evita...


Fronius Transteel 2200, EWM tetrix 230 2.0 AC/DC, Speedglas 9002V,

Offline

 

#280 25-01-2019 18:28:03

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Tak pokud někdo nepozná okem nebo uchem že se svařuje v pulsu, tak je buď slepej nebo hluchej :-) tolik z praxe

Offline

 

#281 25-01-2019 19:16:17

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

hmm, zase provokace co? Ještě jednou, u Picomigu, dobu svaru a mezeru, puls si nastavujete, impuls je odzkoušen a nastaven v programu dle průměru drátu pevně, korigujete napětím. Uvědomte si prosím že tenhle strojek byl vyvinut před 10 lety, je to osvědčený děda, a stále se vyrábí .Pašáci ho za celou dobu nedokázali aspoň okopčit, no nevidím u TS nic navíc což mě opravdu mrzí, aspoň ovládání z mobilu za ty love, čekala jsem na to, doufám že budou inovovat...hi

Offline

 

#282 25-01-2019 19:34:04

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Jak to tak tady čtu, tak jedni se baví o pulsu, druzí o impulsu... A ještě to snad motají dohromady s TIGem...
U Mig/MAG jde puls zapnout nebo vypnout. Některé mají dvojitý puls (impuls), kde jde nastavit frekvence střídání dvou různých svařovacích parametrů (ve zkratce třeba 150A nízký a 200A hlavní proud). Tento rozdíl se nastavuje buď přímo nebo přes procenta. U takového pulsu jde pak nastavit frekvence daná dle výrobce (na mé svářečce v práci je to 3-5Hz).
Co se týká slyšitelného rozdílu puls a nepuls je u MIG/MAG naprosto jasný. V pulsu to připomíná let čmeláka a bez něj smažení řízků. U toho dvojitého pulsu (impulsu), to dělá takové týdůtýdůtýdů... Jestli budu mít po neděli čas, tak to v práci někomu řeknu at vaří s různým nastavením a natočím video...

Případně pro rozlišení:
Puls https://youtu.be/D-FG8AlcjGA
A bez pulsu: https://youtu.be/cW2tewjCC3M (od cca 1:30min)

Editoval Rellik (25-01-2019 19:53:44)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#283 25-01-2019 20:01:01

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Evita napsal(a):

hmm, zase provokace co? Ještě jednou, u Picomigu, dobu svaru a mezeru, puls si nastavujete, impuls je odzkoušen a nastaven v programu dle průměru drátu pevně, korigujete napětím.

Myslim, ze tahle odpoved je technicky naprosto jasna.
Model 185 umi uz dve hodnoty proudu, cili cykluje mezi temito hodnotami v casech, ktere si muzete nastavit, proto je drazsi nez 180.

Co se tyka frekvence impulzu, je dana prumerem dratu, tloustkou materialu a eventuelne dalsimi parametry pokud jsou volitelne, to dle vybavenosti jednotlivych svarecek, bez ohledu na vyrobce nebo znacku. V praxi je potreba dostat do svaru presne dane mnozstvi kapicek o velikosti X, tim je dana frekvence, Drobna korekce manualne, pokud je umoznena, je vzdy v tomto kontextu.
Frekvence je objem materialu vprsklej do svaru.

Prikladne z 0,8 dratu pri 100A se tvori kulicky velikosti X, z dratu 1,2 pri 100A bude kulicka urcite vetsi a masina si na srovnatelnem svaru spocita jinou frekvenci pro kazdy z uvedenych dratu.
Priklad ponekud extremni.

Offline

 

#284 25-01-2019 20:14:29

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

mam len ja dojem, ze to co evita nazyva puls, rellik nazyva impuls a to co evita nazyva impuls, rellik nazyva puls? big_smile

aby sme sa niekam posunuli (zacinam sa naozaj dobre bavit) - skusme tomu vysokofrekvencnemu bzucaniu hovorit puls a predpokladajme, ze sa na nom neda nic nastavit (je vyladeny z vyroby) a sluzi na nejake "vylepsienie" samotneho zvaracieho procesu, riadenie odtavovania zvaracieho drotu, znizenie rozstreku, atd.
tomu nastavitelnemu blikaniu, vacsinou s nizkou frekvenciou, pri ktorom nastavujeme horny a spodny prud, frekvenciu blikania, atd. hovorme impuls (superpuls, dualpuls)(v principe hodne podobny tigovemu pulsu) - myslim, ze ten je vhodny na zvaranie tenkych plechov, jednoduchsi "prejazd" medzerou, "penizkovanie", supluje skill zvaraca (ten vyraz mam zo zahranicnych for big_smile ), atd.
v principe by to malo viac-menej zodpovedat rellikovmu vykladu - dava mi to trochu viac logiky, ako evitin vyklad.

takze vlastne picomim ma teda to VF bzucanie, pri ktorom sa nic nenastavuje, akurat to vylepsuje zvaraci proces, znizuje rozstrek. ale nema impuls, ktory ulahcuje zvaranie tenkych plechov, "penizkuje", pomaha menej skusenemu zvaracovi, atd.

A teraz si prosim precitajte prvych 9 stran diskusie (evita, zdenal, ....), v ktorych je vychvaleny puls picomiga, ktory je uzasny prave na zvaranie tenkych plechov, penizkovanie, ..... ???????????????????????????????
videli vobec niekedy picomig zblizka? alebo je ten impuls naozaj taka skvela a ziadana funkcia, ktoru nikto nepouziva, ani vobec netusia ako sa nastavuje a az doteraz vlastne ani nevedeli, ze ju tato zvaracka vobec nema .......

neviem ako vy, ale ja sa bavim neskutocne ......

toto je skutocna pointa diskusie od prispevku #219 http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 60#p136160

uz viem preco je vzdelavanie a vychova zvaracov tam, kde je - v  prdeli

Editoval rcp (25-01-2019 21:03:01)

Offline

 

#285 25-01-2019 20:18:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

omlouvám se že vám to tady zasírám, mistři smile děkuju panu Rellikovi a panu kemppinovi - z jejich příspěvků jsem se posunul o kus dál v mé laické nevědomosti.
Jestli dá pan 6six6 nějaký graf, přestanu tady spamovat.
Pana mistra náčelníka od Evity při příštím setkání budu zdravit o něco méně pokorněji. big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#286 25-01-2019 20:34:32

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

bourač napsal(a):

omlouvám se že vám to tady zasírám, mistři smile děkuju panu Rellikovi a panu kemppinovi - z jejich příspěvků jsem se posunul o kus dál v mé laické nevědomosti.
Jestli dá pan 6six6 nějaký graf, přestanu tady spamovat.

Sorry privandroval jsem z prace pred chvilkou. Nasel jsem kabel a jdu sem zkusit nacpat ty grafy.

Offline

 

#287 25-01-2019 20:45:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

nemáš fotky tý pískovcový zdi? Já teda stavěl jen 10m (v 3m) jen s manželkou smile na fotky nebyly ruce sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#288 25-01-2019 20:47:29

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

bourač napsal(a):

nemáš fotky tý pískovcový zdi? Já teda stavěl jen 10m (v 3m) jen s manželkou smile na fotky nebyly ruce sad

Mas WHATSAPP
poslu.

Ted se snazim vlozit fotky sem a nevim jak na to, mam uz slabsi chvilku.

Offline

 

#289 25-01-2019 20:53:13

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

A frekvencia? Pokial to ma "peniazkovat", tak by asi mala byt niekde cca 0,5 - 2 Hz.
V opacnom pripade to asi velky vyznam nebude mat - akurat taky "placebo" efekt
Ten picomig je same prekvapenie ....

Casy se daji nastavit v rozmezi 0,01 az 20 sec.
To tve pozadavky splnuje

Offline

 

#290 25-01-2019 20:54:47

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

whatsap stejně jako jiný dnešní vymoženosti nepodporuju (nepotřebuju)
obrázky: nahoře na liště a druhý krok vpravo dole smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#291 25-01-2019 20:56:47

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

6six6 napsal(a):

A frekvencia? Pokial to ma "peniazkovat", tak by asi mala byt niekde cca 0,5 - 2 Hz.
V opacnom pripade to asi velky vyznam nebude mat - akurat taky "placebo" efekt
Ten picomig je same prekvapenie ....

Casy se daji nastavit v rozmezi 0,01 az 20 sec.
To tve pozadavky splnuje

ja viem, uz od zaciatku big_smile
dlhsie casy vyuzijes nie pri "peniazkovani", ale pri bodovom zvarani

ale cakal som vysvetlenie od niekoho ineho .... big_smile

Editoval rcp (25-01-2019 20:59:21)

Offline

 

#292 25-01-2019 20:58:54

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7735_img_20190125_114259.jpg

Offline

 

#293 25-01-2019 21:00:31

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7735_img_20190125_114232.jpg

Offline

 

#294 25-01-2019 21:20:53

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1537

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Nerad se opět vměšuji do této lehce zmatené diskuze. Pro pana rcp bych rád upřesnil, že picomig má pulz i impulz. Impulz je prosté bodování, při kterém se dá nastavit čas bodu a čas čekání, tedy to, kolik sekund mašina svařuje a kolik času čeká. Nevím, jestli tento režim nějakému svářeči v něčem pomůže, já jsem na nějaké praktické využití nepřišel. Jiná situace je u pulzu. Zde se jedná o střídání dvou svářecích výkonů,parametrů, určitou frekvencí. Parametry, i frekvence pulzu, záleží na mnoha faktorech a není v možnostech obsluhy tyto hodnoty optimálně nastavit, proto jsou  nastaveny výrobcem. Pak stačí pulz pouze zapnout. Zapnutý pulz umožní to, že mašinka pracuje v takzvaném řízeném sprchovém režimu, do kterého by se sice dostala i bez pulzu, ale při mnohem vyšších výkonech. Pulz má proto velice kladný vliv zejména na svařování hliníku při tlouštkách svařovného materiálu pod dva milimetry. Tento režim svařování spojuje v sobě výhody migu a tigu. Rychlost a vzhled svaru. Pulzní migové stroje jsou obvykle mnohonásobně dražší, než stejné stroje bez pulzu. Proto považuji picomig za lepší volbu než fronius, který stojí podobné peníze, ale nemá pulz.

Offline

 

#295 25-01-2019 21:28:27

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

ZDENÁL napsal(a):

Nerad se opět vměšuji do této lehce zmatené diskuze. Pro pana rcp bych rád upřesnil, že picomig má pulz i impulz. Impulz je prosté bodování, při kterém se dá nastavit čas bodu a čas čekání, tedy to, kolik sekund mašina svařuje a kolik času čeká. Nevím, jestli tento režim nějakému svářeči v něčem pomůže, já jsem na nějaké praktické využití nepřišel. Jiná situace je u pulzu. Zde se jedná o střídání dvou svářecích výkonů,parametrů, určitou frekvencí. Parametry, i frekvence pulzu, záleží na mnoha faktorech a není v možnostech obsluhy tyto hodnoty optimálně nastavit, proto jsou  nastaveny výrobcem. Pak stačí pulz pouze zapnout. Zapnutý pulz umožní to, že mašinka pracuje v takzvaném řízeném sprchovém režimu, do kterého by se sice dostala i bez pulzu, ale při mnohem vyšších výkonech. Pulz má proto velice kladný vliv zejména na svařování hliníku při tlouštkách svařovného materiálu pod dva milimetry. Tento režim svařování spojuje v sobě výhody migu a tigu. Rychlost a vzhled svaru. Pulzní migové stroje jsou obvykle mnohonásobně dražší, než stejné stroje bez pulzu. Proto považuji picomig za lepší volbu než fronius, který stojí podobné peníze, ale nemá pulz.

AMEN.

Snad jen dodat ze pri svareni nad hlavou je pulz ve sprse kurva znat na tom co mi napada za krk a celkovy vysledek.
Ale kdo nezkusil neuveri a ostatne ani ja jsem neveril nez jsem vyzkousel

Offline

 

#296 25-01-2019 21:30:00

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

ZDENÁL napsal(a):

Nerad se opět vměšuji do této lehce zmatené diskuze. Pro pana rcp bych rád upřesnil, že picomig má pulz i impulz. Impulz je prosté bodování, při kterém se dá nastavit čas bodu a čas čekání, tedy to, kolik sekund mašina svařuje a kolik času čeká. Nevím, jestli tento režim nějakému svářeči v něčem pomůže, já jsem na nějaké praktické využití nepřišel. Jiná situace je u pulzu. Zde se jedná o střídání dvou svářecích výkonů,parametrů, určitou frekvencí. Parametry, i frekvence pulzu, záleží na mnoha faktorech a není v možnostech obsluhy tyto hodnoty optimálně nastavit, proto jsou  nastaveny výrobcem. Pak stačí pulz pouze zapnout. Zapnutý pulz umožní to, že mašinka pracuje v takzvaném řízeném sprchovém režimu, do kterého by se sice dostala i bez pulzu, ale při mnohem vyšších výkonech. Pulz má proto velice kladný vliv zejména na svařování hliníku při tlouštkách svařovného materiálu pod dva milimetry. Tento režim svařování spojuje v sobě výhody migu a tigu. Rychlost a vzhled svaru. Pulzní migové stroje jsou obvykle mnohonásobně dražší, než stejné stroje bez pulzu. Proto považuji picomig za lepší volbu než fronius, který stojí podobné peníze, ale nemá pulz.

Antihero napsal(a):

......
Rcp se tím asi baví, ale je ro tak, že....tramtadadaaa etalon picomig nastavovací pulz nemá, phoenix ano.
Stačí to tak?

neviem, asi skusim zajtra zavolat priamo do ewm - v kazdom prispevku, v kazdej odpovedi je fundovane napisana vzdy ina odpoved big_smile
skuste sa dohodnut ... alebo chcete vyskusat naozaj vsetky moznosti/kombinacie/permutacie?

aspon, ze ste sa zhodli, ze phoenix ma puls aj superpuls - ale na to som sa nepytal big_smile

evita sa uz v spleti informacii asi stratila ako kevin v new york-u,
zdenal defacto potvrdil rellikov a rozporoval evitin vyklad, co je puls a co impuls

v kontexte zdenalovej odpovede musim smelo vyhlasit, ze v tom pripade ma puls/impuls alebo co to vlastne je aj "nepodareny" transsteel - pretoze nastavitelnu funkciu bodoveho zvarania ma aj on big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
kua, ono vlastne froniusaci len zabudli do propagacneho pdf-ka napisat, ze transsteel je vlastne "pulzna masina"
vid foto predneho panelu:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_tsbod.jpg


neskutocne zabavna diskusia .... co vsetko sa clovek nedozvie

Editoval rcp (25-01-2019 22:21:02)

Offline

 

#297 25-01-2019 21:34:14

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

dík za ty grafy, netušil jsem že průběh pulzu je až tak složitý. Jak píše mistr Zdenál to vážně nemůže nikdo štelovat na dílně.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#298 25-01-2019 21:40:58

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

bourač napsal(a):

dík za ty grafy, netušil jsem že průběh pulzu je až tak složitý. Jak píše mistr Zdenál to vážně nemůže nikdo štelovat na dílně.

ked si pozries ten graf, po stlaceni tlacidla horaka za ti zapne startovaci prud Pstart na urcitu dobu - podobne ako napr. hot-start u elektrody
potom ti to zacne blikat (cas PA - vysoky prud, cas PB nizky prud)  stale dookola, az pustis tlacidlo na horaku a prud ti zbehne na Pend.
nic viac nic menej

6six6 tam dal 2 obrazky - jeden v rezime dvojtakt, druhy v rezime stvortakt

ja asi nie som zvarac, pretoze si to u tiga nastavujem sam big_smile
u tigu to mas mozno este o nieco zlozitejsie - si predstav, ze si na tigu nastavis puls s nizkou frekvenciou (penizkovanie) na AC/DC priebehu? so startovacim prudom, nabehom, dual level, dobehom, dofukom, ......
k tomu balance, ....

Editoval rcp (25-01-2019 21:58:20)

Offline

 

#299 25-01-2019 21:48:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

jj chápu to, už je mi jasný proč kdejakej lempl (nikdo tady ze svarfora) má s drátem krásný sváry a ty moje elektrodový sem dát nemůžu protože jsou ve srovnání hnusný smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#300 25-01-2019 21:48:23

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

bourač napsal(a):

dík za ty grafy, netušil jsem že průběh pulzu je až tak složitý. Jak píše mistr Zdenál to vážně nemůže nikdo štelovat na dílně.

Pokud budes chtit dva ruzne vykony ,dle obrazku dva, tak to neni slozite.
Je mi 53 a zvladam to v pohode.
Varim ty pozinkovany jackly co tu furt zminuju a proste ten zinek dela problemy a pokud se do toho vlozi nekorektni mezera tak se to rado propaluje.
Vychytal jsem si stridani dvou vykonu a  casu a zlepsilo se to citelne.
Ty casy se daji nastavit v rozmezi 0,01 az 20 sec takze rozsah pro libovolnou aplikaci.
Ted to nevim z hlavy protoze uz v ni mam taky nasr....
Ale muzu zitra precist ty udaje vykonu a casu pro t2 a t3 prikladne pro tuhle aplikaci.
Jsem starej debil ale furt nejsem linej se ucit a radsi venovat cas priprave pred svarenim, nehlede na to, ze pokud neco doresim ulozim si to pro budouci podobnou aplikaci. Debaty typu mam zlaty ruce a vystacim si s tim co znam a novoty nechci asi nikam nevedou.
Zbytek te debaty uz mne unavil.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče