SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-11-2018 16:56:06

EsrentGibeel
Člen
Registrovaný: 21-11-2018
Příspěvky: 1

Co nejmenší hořák, případně hubice "za roh"

Ahoj všem. Procházel jsem to tady, ale nic co by odpovídalo mému problému jsem nenašel. Potřeboval bych občas metodou MAG svařovat jak se říká "za rohem". Například trubky výfuku a jiné podobné věci okolo kterých není příliš místa. Třeba teď mě čeká svařování ochranného rámu do závodního auta a nějak mě nenapadá, jak se dostat do porstorů kde se skoro ani hubice nevejde (je tam cca 3-4 cm místa od střechy auta), natož abych dodržel potřebnej úhel pro svařování. Dokázal by mi někdo poradit nějakej mini hořák, případně jiný řešení (ohnutá hubice atd...) Naprosto netuším co bych měl shánět. jinak s CO2 svářím už asi 7 let skoro denně, ale tohle jsem nikdy nepotřeboval řešit, případně to "nějak" vyšlo. Ale v případě toho rámu celkem záleží na kvalitě i na vzhedu. Za případné odpovědi předem děkuji. Pokud je tady někde odpověď, tak se omlouvám za založení nového tématu...

Editoval EsrentGibeel (21-11-2018 16:56:50)

Offline

 

#2 21-11-2018 17:45:21

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Co nejmenší hořák, případně hubice "za roh"

Určitě máš nastudované materiály o svařování tenkostěnných dynamicky zatížených konstrukcí (dokonce i bezpečnostních prvků) metodou MAG?
Už v dobách mého závodění jsme všechny takové věci svařovali zásadně metodou TIG. Tam totiž problémy s místem nejsou tak dramatické.

Offline

 

#3 21-11-2018 17:51:31

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Co nejmenší hořák, případně hubice "za roh"

Ramy sa bezne mozu zvarat aj metodou mag ale to nic nemeni na tom ze clovek co nieco take robi by mal vediet a hlavne dodrzat normy/predpisy. Pri takejto praci treba mat aj trochu konstrukcne myslenie pretoze ram v aute je vlastne "jezek v kleci" ktory musis este aj zvarat. Skus sa viac zamysliet a mozno prides na postup pri ktorom budes mat dost priestoru na vsetky zvary.

Offline

 

#4 01-04-2019 11:39:08

hubi
Člen
Registrovaný: 09-03-2011
Příspěvky: 93

Re: Co nejmenší hořák, případně hubice "za roh"

má to někdo vyzkoušené? 


http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2740_mb15ak_koutova_hubice_.jpg

Offline

 

#5 01-04-2019 19:21:24

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Co nejmenší hořák, případně hubice "za roh"

Kamarád také dělá občas rámy ,má tam nějaké obrázky na inspiraci. Také  to valí TIGem. Prvně to stehuje ,pak rozebere a vaří celky venku pak to nainstaluje do auta a svaří dostupné svary. Má dílnu kousek od mojí a tak někdy chodívám pomáhat.

http://www.miskin.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče