SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-10-2018 15:51:12

Mil94
Člen
Registrovaný: 24-06-2018
Příspěvky: 22

Zkušenost s broušením

Dobrý den,

Mám pár otázek na broušení nerez svárů. Nějaké zkušenosti mám ale pořád je co zdokonalovat. Příklad Stůl jakl 30x20 pohledové části brousím 100 lamelák potom 150 na lepící unašeč a dokončím 200-240 na stopce, kdybych měl použiji satinačku rouno. Jedná se o broušenou nerez (leštěná používám filc 125 kotouč pasta + na doleštění hadrový kotouč stopka. nedělám často) z vnitřích stran používám mořidlo nebo kartač na stopce. Chci se zeptat na Váš postup práce jestli kupujete kotouče přímo na nerez nebo jakékoliv. Dávám si pozor ať nepoužiju co mám na nerez na železo. Díky za tipy.

Offline

 

#2 22-10-2018 18:13:51

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Zkušenost s broušením

jsem rád za toto vlákno ,vařím nerez dlouho ale v průmyslu kde se neleští a neupravuje. Mě by třeba zajímalo  čím se to natíra na závěr at to nedělá takové ty fleky  po kontaktu  s rukou (potem)

Offline

 

#3 22-10-2018 20:18:35

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: Zkušenost s broušením

Na doplnění informací troška chemie.
Vůbec není pravda, že nerezové materiály nekorodují. KORODUJÍ, jen ty povrchové oxidy nejsou díky svému složení (oxidy chromu a niklu) vidět. Pod mikroskopem je vidět, že i krásný "hladký" povrch je dramaticky vrásčitý. A právě v těch různých prohlubních se zachytávají nečistoty, včetně tuku z otisků prstů. V případě potřeby trvalého lesku je tedy nutné ty prohlubně něčím zarovnat. Používají se "laky" na bázi silikonů, nebo novější způsoby - nanopovrchové úpravy. Příkladem třeba:
https://www.alori.cz/ochrana-nerezu-hli … isky-rukou

Offline

 

#4 22-10-2018 21:46:14

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Zkušenost s broušením

přesně jak píšeš  když to zoxiduje je to v pohodě ale  trvá to dlouho a právě se na to dělají nějaké urychlovadla  která vytvoří tokový oxidační povlak. Nejsou to laky  ale chemie. já jsem použil to to ale  spreje nejsou ono pak tam mají nějaký odrezovač  ale o tom nic nevím jak maká https://www.kovian.cz/cz/Nerezove-polot … html?cur=1

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče