SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-04-2018 08:49:38

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Ahoj, už asi měsíc probírám všechny možnosti na téma jakou svářečku si pořídit aby vyhověla následující potřebě:
- možnost vyvařovat plechy na autě ( jen moje auta/veterány - žádný kšeft)
- možnost svařovat hliníkem bodové a krátké do 3cm sváry materiál o tlouštce 2-3mm (lehký kšeft po práci)

Rozpočet na to mám do 25000.
Mám doma DC TIG s plazmovou řezačkou a u sváření mne na tom štve nejvíc to že prostě nemám dost pevnou ruku + taky pomalost svařování s TIG (a vyšší spotřebu Argonu) + blbější prostorovou manipulaci s elektrodou a hořákem.  MIG tyto mé problémy problém asi řeší.
Původně jsem uvažoval jsem o nákupu dvou mašin AC/DC čínského běžného TIGu za 12000 a nějaké základní MIG svářečky s EURO konektorem. Ale to bych už měl 3 bedny (mig,ac tig,plazma)
Narazil jsem ale na video kde s PEGAS 201 MIG SYN PFC sváří hliník ve vizuální kvalitě mne 100% postačující.  Má synergický program na hliník přímo v menu. Jenže ta svářečka nemá separátní tlačítko na posuv drátu a celkově mám pocit, že tam je něco ošizené (Vzkaz do ALFA IN: Kdyby jste tam to tlačítko daly tak se tady neptám a už sem si váš stroj koupil)

Takže vás moc prosím o nějaký tip co bych si mohl koupit aby to hliník umělo svářet už dle specifikace výrobce a byl to slušný výrobce. Ideální by pro mně byla mašinka s tlačítkem "tady to zmáčkni a svářej ten svůj hliník šmudlo".

Zatím jsem narazil na:
Lincoln Electric Speedtec 200C
PEGAS 201 MIG SYN PFC

Díky moc za tipy! smile

Editoval nextclick (17-04-2018 08:52:08)

Offline

 

#2 17-04-2018 14:23:40

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Jasic mig 160 N207 a spool gun hořák.

Offline

 

#3 17-04-2018 14:48:21

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Před asi 2 lety jsem si byl vyzkoušet ten Speedtec v Příbrami a šlo to, navzdory mojí neschopnosti, docela dobře. Předtím jsem to zkoušel s Gamastarem a tam se mi nedařila 2mm síla a přijatelná velikost sváru, nedokázal jsem najít nějaké rozumné nastavení - ale to nebude chyba toho Gamastaru.

Jasic by nesplňoval požadavek na synergii, jak je asi uvedeno v předposledním odstavci  "Ideální by pro mně byla mašinka s tlačítkem "tady to zmáčkni a svářej ten svůj hliník šmudlo"."

Offline

 

#4 17-04-2018 15:23:05

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Pegas 200 mám. Hliník vaří pěkně...
http://rellik.rajce.idnes.cz/Alfin_Pega … 173043.jpg
http://rellik.rajce.idnes.cz/Alfin_Pega … 173036.jpg
Jsou to jen testovací housenky při nastavování parametrů. Hotový výrobek bohužel vyfocený nemám... sad


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#5 17-04-2018 15:45:42

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Ten Lincoln Speedtec  se mi hodně líbí. Jen netuším jaká je šance opravy mimo autorizovaný servis

Teď jsem narazil na Omikron Gamastar 195 LS který má přepínátko na železo,nerez,hliník se synergii a schopnost pracovat na dlouhým prodlužováku.

O spoolgunu hodně uvažuju taky. Jediné co mne odrazuje je víc jak 2x větší cena drátu.

Takže možná doplním dotaz takto:
1. Pokud bych si koupil Omikron Gamastar 195 LS a jeden normální 3m hořák, který bych zkrátil na 2m, trubičku nahradil teflonovou a zajistil velmi přímé vedení kabelu hořáku. Nahradím tím ten aspoň částečně jistotu spoolgunu a ušetřím na drátu?
2. Pokud bych se vyprdnul na předchozí zkracování hořáku a  pořídil spoolgun. Tak předpokládám že ten Omicron s ním taky nebude mít problém.
3. Pokud budu chtít svářet drátem AlSi5 tak asi mám rovnou objednávat ten spoolgun že?

Díky za odpovědi, moc si toho cením. Doufám že tohle pomůže i někomu jinému. smile

Offline

 

#6 17-04-2018 15:50:16

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Spoolgun není potřeba. Stačí dát maximálně 3m hořák s teflonovým bowdenem a kladku s "U profilem"... A co se týká dvoukladky, tak bohatě stačí. Nenech si masírovat hlavu čtyřkladkou... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#7 17-04-2018 17:42:03

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Teraz to opakujem mozno po treti krat na svarfore, ale ani ten teflonovy bowden a kladka s U profilom nie je az taka podmienka. Dlhe roky som zvaral migom AlMg5 s obycajnym zeleznym bowdenom a s V kladkou, a musim sucho konstatovat, ze ked som mal nahodeny teflonovy bowden, tak sa mi velmi skoro zaniesol bordelom z hlinikoveho drotu oproti klasickemu bowdenu. Teflonovy bowden mi nevydrzal ani 2 - 3 tyzdne a uz som s nim mal problemy. Pri klasike, v pohode cely rok.. Velmi dolezite je mat kolienko pri horaku co najrovnejsie. Vtedy sa podstatne minimalizuje trenie drotu o steny bowdenu a tiez pocuchanie drotu pri podavaci. Da sa pekne zvarat aj AlSi, ale pre zaciatok kupit jednoznacne 1,0mm drot.

Editoval vyrobca (17-04-2018 18:56:34)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#8 17-04-2018 21:11:45

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Vyrobca: tím kolínkem u hořáku myslíš tu ocelovou krátkou trubku na kterou se šroubují ty koncovky? To sis vyráběl sám a nebo se to dá koupit?  To se to pak zase ale špatně drží ne? Jinak díky. Začínám byt hodně nakloněný tomu
Omikron Gamastar 195 LS je za dobré peníze a do rozpočtu se mi to vleze i s nějakou rychlou maskou a delším hořákem navíc.

Reklik: housenky pěkný. Jestli MIG vaří takto, tak to bude pro mne rozhodně dostačující řešení.

Offline

 

#9 17-04-2018 21:40:59

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

No, pokud chcete svářet hlínu tak by to chtělo především čtyřkladku a puls, to na 230v umí jen Picomig 180 puls, bohužel je těžce mimo Váš rozpočet.Přeji Vám aby jste ze zázraku z Třebíče nebyl zklamán, a navíc za hafo love málo muziky, ...hi zas tak jednoduchý valit hliník není.

Offline

 

#10 17-04-2018 22:03:22

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Osobně mi dát 18000 za v čechách sestavený/vyrobený přístroj se zaručeným servisem nepřijde v porovnání s generickým čínským přístrojem za 8000-10000  nějaký zásadní problém pro konstatování "hafo love za málo muziky".
A jen netuším proč by výrobce tvrdil, že konkrétním svářet hliník lze, dokonce na to připravil v přístroji konkrétní nastavitelný program, aby pak lidi zjistili, že to vlastně nejde.

Offline

 

#11 17-04-2018 22:14:49

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

nextclick napsal(a):

.......Osobně mi dát 18000 za v čechách sestavený/vyrobený přístroj se zaručeným servisem nepřijde v porovnání s generickým čínským přístrojem za 8000-10000  .......

no, musis prispustit jednu z nasledujucich moznosti:
1. bud je aj tento spartus v čechách sestavený/vyrobený přístroj se zaručeným servisem
https://www.naraditechnik.cz/multifunkc … -i-sk-menu
https://www.youtube.com/watch?v=x8v31kgHJFU
2. alebo je pegas tiez generickým čínským přístrojem

vyber si, ktora moznost je pravdepodobnejsia

nechem tym samozrejme znizovat kvality vyssie uvedenych strojov

Editoval rcp (17-04-2018 22:22:09)

Offline

 

#12 17-04-2018 22:49:15

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Co se týká posuvu, Gamastar zvládne bez problému hliník s 3m hořákem, i s 4m hořákem, zkracovat netřeba. Jak mají vyřešenou synergii je otázka a je třeba to vyzkoušet, je to jenom nějaké přednastavení a je otázka, jak to viděl člověk, co to měl za úkol nějak vyřešit a poslat do výroby, ne každý automat opravdu funguje a spousta (těch automatů) by si zasloužila poslat na onen svět. Servis v CZ funguje, dokonce se dá se servismanem domluvit o co člověku jde, není to jen poslání reklamace z utajené adresy zpět s vytištěným mailem "závada se neprojevila".

Ten spool gun bych já osobně bral na menší věci, jako kompromis mezi migem a tigem, nebo jako kompromis mezi migem a nahoře nabízeným Picomigem s pulsem, který tedy opravdu funguje, ale je už mimo rozpočet

Offline

 

#13 18-04-2018 15:15:21

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Už je to tady... Čekal jsem kdo začne se čtyřkladkou a svářečkou 4x vyšší než rozpočet... Znovu opakuju pro dotyčného kdo to napsal: Tady jsou většinou "domácí" kutilové a ti nebudou dávat za svářečku 50k. Chce to radit trochu normálně pro normální lidi... Stejně tak i ta čtyřkladka. Pokud se použije hořák max 3m, není vůbec potřeba. Spíš to s ní může být horší pokud se špatně seštělují přítlaky - stále zamotaný drát... Vím o čem píšu. tohle mám všechno vyzkoušené. Dá se použít i 4m hořák, ale už se musí hlídat aby byl co nejrovnější. V práci jsem zkoušel svařovat právě i stím 4m na čtyřkladce. To bylo namotaného drátu než se mi podařilo seřídit přítlaky aby to proklouzlo když se přitavil drát k špičce. Nakonec jsem stejně jednu polovinu kladek měl odepnutou a jel jen na "dvoukladku"... Doma na tom pegasovi je nastavení paráda. Přehodí se tam U kladka, při zavádění drátu sešteluje jeden přítlak a šup svařovat. Stejně tak to bude fungovat i na jiné svářečce s dvoukladkou...
Tož asi tak no... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#14 18-04-2018 21:35:33

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Rellik napsal(a):

Už je to tady... Čekal jsem kdo začne se čtyřkladkou a svářečkou 4x vyšší než rozpočet... .....

Jsou veci, ktere clovek ceka ale nezmeni, takovy folklor, asi jako ze rano zase vyjde slunce na vychode ;-)


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#15 19-04-2018 06:53:00

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Obávám se, že žádná synergie ani kouzelné tlačítko nebude v tomto případě fungovat. Hliník má vždy velice individuální nastavení a to v závislosti na složení přídavného materiálu, velikosti svařovaného výrobku a do hry ještě vstupují mechanické problémy s podáváním drátu. Proto je nutné získat trochu praktických zkušeností a nespoléhat se na kouzelná tlačítka. Picomig je na hliník nejlepší hlavně kvůli pulzu. Dvoukladka bohatě stačí, dokonce při menších průměrech přídavného drátu je lepší.

Offline

 

#16 06-05-2018 07:47:44

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Tak jsem si koupil Omicron GAMASTAR 195LS PFC SYNERGIE a svářím hliník přesně tak jak jsem si představoval. smile Kouzelné tlačítko synergie pro hliník funguje.  Určitě to může být ještě lepší, ale to až bude čas si hrát s nastavením.
Jinak fakt nepochopil logiku u Alfa in proč vyhodily to tlačítko pro posun drátu a foukání plynu, to musel být hodně velkej mozkovej trust co to vymyslel.

Offline

 

#17 06-05-2018 12:26:45

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

To nextclick:Dobrý den,můžu se Vás zeptat,jak jste se svářečkou spokojený?Zajímá mne,svařování běžných Fe materiálů.Nejlépe pod ochrannou atmosférou CO2.Měl jsem totiž v rukou svářečku Gamastar 175LS a nešlo mi na ní nastavit vůbec nic.Volal jsem i do Omicronu a říkali,že to může být špatný software.Synergie se nychytala vůbec a když jsem nastavil v manuálu nejvyšší napětí a max. posuv drátu,tak tam nestíhal lézt.Tohle byl chybný výrobní kus,to už vím.Mohl by jste,třeba časem dát nějaká fota svárů.Děkuji mnohokrát.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#18 10-05-2018 08:27:08

381007
Člen
Místo: Žamberk
Registrovaný: 10-05-2018
Příspěvky: 16
Web

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

nextclick napsal(a):

Tak jsem si koupil Omicron GAMASTAR 195LS PFC SYNERGIE a svářím hliník přesně tak jak jsem si představoval. smile Kouzelné tlačítko synergie pro hliník funguje.  Určitě to může být ještě lepší, ale to až bude čas si hrát s nastavením.
Jinak fakt nepochopil logiku u Alfa in proč vyhodily to tlačítko pro posun drátu a foukání plynu, to musel být hodně velkej mozkovej trust co to vymyslel.

Dobrý den, chci si koupit svůj první stroj a mám v hledáčku především GAMASTAR 195LS PFC SYNERGIE (jeden z důvodů je i to, že autorizovaného prodejce/servis mám cca 150m od baráku). Mohl bych poprosit jaké jsou dojmy? Jak se s mašinou dělá? Celková spokojenost? (Chápu že na nějaké velké soudy je dost brzy...). Díky, Honza.


OMI 206 | Kowax KWX730 ARC+

Offline

 

#19 10-05-2018 18:48:17

nextclick
Člen
Registrovaný: 17-04-2018
Příspěvky: 6

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Tak já zatím svářel jen ten hliník. Mám koupený Fe i nerez drát ale nemám ještě CO2. Dneska asi objednám nějakou pěknou novou flašku páč mi nejde povolit starej hasičák abych uříznul tu stoupačku.  Pak to prubnu a poreferuju.
Hliníkový svařování chtělo na tý synergii uplně! snížit tím levým čudlíkem asi rychlost drátu je u toho napsáno m/s tak to je asi drát. Napětí na tom levým mám nastavený na 17.5V pod 17V to jen lepilo.  Je to hodně citlivý na nastavení. Při sváření mi to dělá ale hodně mohutnou brutální "housenku"  Jakoby se to rádo rozlejzalo do stran.  Takové to zrcátko to dělá proti videím s AC TIG hodně široké .. Zatím nemám víc zkušeností..   svýry bych sem rád nějaký dal, ale fakt se mi dost klepou ruce, pořád se toho dost bojim a nevim jestli by mne místní znalci nepomluvili. Zatím jsem vyvařil fakt jen kousek a s MIG nemám zatím zkušenosti. ANi návod jsem ještě od toho nečetl páč je to moc tlustý big_smile.  Jo a hodně zásádní bylo si koupit https://www.ebay.com/itm/Argon-Co2-Gas- … Sw9M5a1ah0 tuhle měrku abych zjistil, že na budíku za 600kč z českýho šopu 10L Ar znamená ve skutečnosti jen 5L za svářečkou (asi to klade dost odpor) 
Jo jinak podle zvuku podávání drátu mi přijde, že na posledních 50cm 3m hkabelu od hořáku (sem koupil nějaký s ocelovým bowdenem, ale ne nejlevnější.. nějaký modrý.. kdyžtak pak řeknu jaký až najdu krabici) ..tak na těch posledních 50cm to už asi dost klade odpor a je na podavači slyšet změna zvuku. Tedy to asi o 50cm zkrátim na 2,5m. Občas se mi to zacuchá i při sváření. Občas se mi hliníková kulička udělá na trysce a přilepí se tam (mám trysku spešl na hliník)  Asi to bude chtít o trošku delší nástavec na konec hořáku (když ho o cca 4mm povystrčim tak se to lepí 5x míň)

Jinak podavač celkem funguje.. určitě si kupte tu kladku na hliník za 400kč. Jen ten podavač je z půlky plastovej. Zatím ale ok.  Jinak výrobce šetřil na ose na který je nasazená ta špulka.. je to celý plastový a působí to dojmem pěknýho šitu ..prohejbá se to všelijak.   
Zatím shrnutí: už s tím umím udělat sváry jaký jsem nedokázal s DC TIG 30A .. obrácenou polaritou a 2,4mm elektrodou ani po vyvaření jedné 8L AR flašky. S tímhle jsem po vyvaření 30% flašku už našel režim jak s tím vařit aby to drželo a bylo provařený. (2mm jekl na 2mm jekl není problém) Drát 1mm ALMG5
  Předfuk dofuk náběh doběh.. přijde mi že to tam je vcelku ok a až si přečtu návod a vyvařím další 2 lahve tak věřim, že budu ještě spokojenější.  Moje dosavadní zkušenosti s MIGem: 8kg CO2 s nejlevnějším orezlým 20let starým baumax MIGEM a 15L Argonu s tímhle strojem. Tak pokud melu nesmysly tak mne prosím omluvte. Tož víc info zatím nemám... ale zatím jsem spokojen s nákupem.

Edit: jo a vařím s tím na 30m 1,5mm2 prodlužováku.  Mám v úmyslu tam dát ještě 30m 1mm2 ať vim co to zvládne..

Editoval nextclick (10-05-2018 18:53:23)

Offline

 

#20 10-05-2018 19:01:09

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Firmy ktore repasuju alebo plnia ti to za par korun uvolnia vyhodia otestuju a naplnia aspon unas nieje problem
a keby sa nepochodilo u "okienka" tak sa ide za tym co plni robotnik s flaskou ze pocuj toto chcem...
Potom mozes mat doma 2 flasky obcas sa to hodi..

Editoval ihlan (10-05-2018 19:07:07)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#21 10-05-2018 19:34:34

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Zkracovat hořák není třeba, já s Gamastarem svařoval hliník s 3m i 4m hořákem a šlo to (tedy posuv drátu), spíš bude třeba poladit přítlak kladek - samozřejmě těch na hliník - podavače aby to posunovalo drát (tedy dost velký přítlak), ale ještě nedeformovalo průřez drátu (už moc velký přítlak).
Když jsem vařil a zrovna se mi dařilo nastavení, dokázal jsem také jenom velké housenky, malé sváry se mi nedařily (byl to typ L bez synergie), ale já jsem kopyto, takže žádné měřítko.

Jinak co se týká prodlužováku, je Gamastar v pohodě, měli jsme ho i na asi 7,5kW centrále Heron a také to fungovalo, na 16A jističi skoro vždy také (někdy to vyhodilo jistič, ale pak už po nahození normálně fungovalo dál)

Offline

 

#22 10-05-2018 20:13:59

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

nextclick napsal(a):

Tak já zatím svářel jen ten hliník. Mám koupený Fe i nerez drát ale nemám ještě CO2.

Na FE čisté Co2 OK, ale nerez chce směsku 98%Ar+2%Co2 (97,5+2,5). Tento plyn (směs) pak naopak není vhodný na FE. Pro domácí použití doporučuju kompromis 92%Ar+8%Co2 - s tím se dá svařovat normálně ocel, tak i ta nerez...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#23 12-12-2018 23:18:45

sasos
Člen
Registrovaný: 25-11-2012
Příspěvky: 13

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Nechci zakládat další vlákno, protože to sem tématicky patří. Plánuju nový skleník a konstrukci bych rád z AL profilů. Je nějaký objektivní důvod, proč by to nemělo jít svářet 3f MIG strojem s odbočkovým trafem? Cca před půl rokem mě v našem svářečském krámě obchoďák přesvědčoval, že trafo s odbočkami je na tuto práci úplně nevhodné a jiný než invertorový stroj na to nepůjde.

Offline

 

#24 13-12-2018 06:44:31

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

10 z 10 obchodakov doporucuje novu zvaracku
Idealne invertor s pulzom a stvorkladkou ....... big_smile



som si spomenul na reklamu na zubnu pastu

Editoval rcp (13-12-2018 12:10:43)

Offline

 

#25 13-12-2018 07:23:27

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: Jakou MIG pro sváření hliníku. (1x230V)

Na co se ptáš . Stejně to budeš dělat ty . Kup argon , kola na hlínudrát , hlínudrát a hurá na to ..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče