SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-03-2018 19:09:16

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Zdravim, procetl jsem zde ledacos a mam hlavu jak patraci balon a jelikoz pisete, ze kazdy vyber je individualni, tak si dovolim take zalozit tema.

Mam doma MMA invertor KiTIN 150 asi 2 roky a spokojenost, ale citim obcas potrebu si svarit neco ze slabsiho materielu 1mm, ... (planuji vetsi schranku na postu, respektive baliky, jelikoz na trhu je cena silena - 4800,-, ...).

Tak sem se rozhodl, ze bych koupil CO2 (MIG/MAG) o kterem jsem uvazoval pri koupil invertoru, ale v te dobe na to nebyly finance.

Puvodne mi kamarad rikal, ze si koupit Gude Svářečka CO2 MIG 192/6 K a ze je max spokojeny (ale tusim ze predtim zadnou svarecku nemel, cili tezko porovnavat a moje duvera ke Gude je asi jako k einhellu, ...).

Na youtube sem narazil na video: https://www.youtube.com/watch?v=ealNzkNVZDg&t=840s
kde manik co opravuje svarecky se snazi od stolu poradit s vyberem do 12 000,- ale nakonec vybral POWERMAT o kterem jsem si zde cetl, ze to je to same jako Einhell a jen problemy (parametry ma hezke).
https://www.maxtechnika.cz/podle-vyrobc … -sQAvD_BwE


Tak jsem se rozhodl, ze navysim rozpocet a stanovil jsme si ho na cca 20 000,- s DPH se vsim (flaska, budiky, ...)

No zacal jsem koukat po KiTINu, kdyz uz mam invertor KiTIN 2040 EURO:
https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … -kukla.htm
No jenze jak sem se zde docetl, tahle mrska ma jakousi Synergii (snad to pisi spravne) a tak sem se docetl, ze pro amatera v zacatcich super - jednim knoflikem nastavite posuv a svarecka si zbytek donastavi sama (napeti) a druhym knoflikem max nastavite delku oblouku.
Cili vse hezke, ale pro budouci svareni to cloveka zacne stvat, ze si nemuze hodnoty ladit podle sebe.

Tak sem si nasel dalsi adepta a to KOWAX Carimig IQ 160W
https://www.svarecky-obchod.cz/svarecky … q-160w.htm
jenze zde je opet Synergie...

Tak jsem hledal dal az sem zde na foru nasel doporuceni na Jasicu. Nasel jsem 2 stroje jeden se Synergii, ktery umi draty 0,6, 0,8 a 1mm. Svářečka MIG 160 SYN N227 Set
https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … H0QAvD_BwE

Tak jsem hledal dal a nasel Jasic bez Synergie, ale umi jen 0,6 a 0,8 drat: JASIC MIG 160
https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … ma-tig.htm

A tak jsem cetl dal a nasel doporuceni na Sherman MIG 200M
https://www.naraditechnik.cz/svarecky-m … r-mig-200m
respektive nasledne na
Sherman MIG 200 Mng TRW
http://www.centrum-naradi.cz/katalog/tr … MIG200MNG/

priznam se, ze sem zatim nenasel, jaky je mezi nimi rozdil.

Koukal jsem i na MAGNUM, ale co jsem nasel, tak na budicich zacne ukazovat hodnoty az pri svareni (to nekdo dlouho vymyslel).
Ta gorilla nevypada taky uplne zle parametrama,a le blize sem ji zatim nezkoumal:
https://www.svarecky-nabijecky.cz/index … AMQAvD_BwE


Obecne:
Musim dodat, ze CO2 sem nikdy nesvarel, cili udaje jako delka oblouku, dale u nejake svarecky sem videl i ovladaci prvek i v prostoru civky, kde se nastavuje jakesi dohoreni dratu https://youtu.be/WUL9L7G5rmA

Dale me zajima, zdali kdyz budu mit CO2, bude mit nejaky vyznam drzet doma MMA invertor a nebo ho poslu do sveta. Popripade se mi zamlouvaji CO2 kombinovane s MMA.

Preferuji invertor, jelikoz pocitam, ze kdyz bude potreba, hodi se CO2 do auta a mohu ho odvest ke znamym a neco zavarit, ...

Zda se mi to a nebo pri svareni CO2 se nastavuje jen napeti (kdyz koukam na multifunkce, maji nastaveni proudu pro metode MMA a jak se prepne na MIG/MAG, tak se pouziva volic napeti + rychlost posuvu dratu....

Ma smysl resit nejaky predfuk ci dofuk? 2 takt / 4 takt? A co stohovani, to jsem take zahledl (pocitam, ze svarecka spina sama v urcitych intervalech - cca 4s), ale to jsem nasel spise u trafosvarecek (hmotnost).
Snad mi date nejake rozhreseni a poradite, jakou cestou se dat.

Offline

 

#2 20-03-2018 20:04:21

Marek1975
Člen
Místo: Trstín
Registrovaný: 01-11-2017
Příspěvky: 36
Web

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

"Dale me zajima, zdali kdyz budu mit CO2, bude mit nejaky vyznam drzet doma MMA invertor a nebo ho poslu do sveta. Popripade se mi zamlouvaji CO2 kombinovane s MMA."

Ja mam KITIN 165 a nevzdam sa jej, nakolko je rozdiel zvarat silnejsie konstrukcie z 3.15mm elektrodou a 1mm drotom pri MIG, MIG je vhodnejsi na tensie materialy podla mna, Navyse z MIGom sa velmi neda zvarat vonku za nepriazniveo pocasia - vietor berie plyn od zvaru, pri elektrode to nehrozi, Moze padnut namietka, ze existuje aj MAG, ano existuje, ale pri cene 1kg drotu, sa mi nezda, zeby to bolo to prave

"Zda se mi to a nebo pri svareni CO2 se nastavuje jen napeti (kdyz koukam na multifunkce, maji nastaveni proudu pro metode MMA a jak se prepne na MIG/MAG, tak se pouziva volic napeti + rychlost posuvu dratu...."

Ano, iba napetie, rozdiel medzi MMA, MIG/MAG je znacny, aj ked ma svoje podobnosti, Trafo, alebo napetie pre MIG ma rozdielnu charakteristiku ako pri MMA


"Ma smysl resit nejaky predfuk ci dofuk? 2 takt / 4 takt? A co stohovani, to jsem take zahledl (pocitam, ze svarecka spina sama v urcitych intervalech - cca 4s), ale to jsem nasel spise u trafosvarecek (hmotnost)."

Predfuk a dofuk je podla mna uzitocna vec - koli oxidacii zvarov, hlavne pokial sa budes ucit s Co2 zvarat, vo funkcii 2 takt / 4 takt az taky prinos v domacich podmienkach nevidim, teda pokial nepotrebujes tahat kilometre husenic. Volba by mala dalej zahrnat viac menej aj otazku mobility, cize ak chces casto prenasat tak invertor od KiTIN 2040 EURO (na sinergiu si zvyknes rychlo), ak nie tak OMI 165 - kvalitna a robustna konstrukcia - a hlavne jednoducho opravitelna v pripade poruchy, pri nej zvladne opravu aj clovek, ktory vie na ktorej strane je v zasuvke faza a kde nulak.

Editoval Marek1975 (20-03-2018 20:08:44)


Kühtreiber KITin 165, "klon z úpravami " OMI 165"

Offline

 

#3 20-03-2018 20:10:10

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Dekuji moc za postrehy. 2takt / 4takt jsem si to tak nejak myslel, kdy pokud budu delat dlouhe svary a casto, je 4 takt ku prospechu,a le na doma zbytecne resit.

nastveni CO2 - pouze napeti (ne proud) jsem si chtel potvrdit. Diky

Offline

 

#4 20-03-2018 20:18:52

Marek1975
Člen
Místo: Trstín
Registrovaný: 01-11-2017
Příspěvky: 36
Web

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

"nastveni CO2 - pouze napeti (ne proud) jsem si chtel potvrdit. "

prepinanim zvaracieho rozsahu sa zakonite meni aj velkost zvaravcieho prudu, ale aj vystupneho napetia (overene na trafo / odbockovych MIG/MAG zvarackach, invertor je trocha ina vec, ale nepotvrdim ti to)

Ps: na margo vyberu znacky - Poland farebne krabice nepozeraj, dnu je to iste (cina) akurat obal je iny, pri odbockovej MIG/MAG mas 100% zaruku, ze to cina nebude, kto normalny by sem posielal cca 40kg stroj z ciny, respektive kolko 3kg invertorov sa zmesti do 40kg? asi tak smile


Kühtreiber KITin 165, "klon z úpravami " OMI 165"

Offline

 

#5 20-03-2018 21:41:15

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Nebudu psát žádné dlouhé vychvalování. Jakožto "profi" svářeč doporučím to s čím má zkušenost a jsem s tím naprosto spokojený nejen pro domácí sváření... Alfa IN PEGAS 200 MIG MAN - jasná volba na doma pro amatéry i profíky. Je to multifukce MMA/MIG/MAG/TIG Jako "céóčko umí obyčejnou ocel, nerez ocel, hliník (víc jsem nezkoušel), elektrodou umí to co jiné elektrodové svářečky a u TIGa je to obyč ocel a nerez (jako ten kiktin 165, který jsem měl taky)... Jestli dvoutak nebo čtyřtakt je jedno, záleží na svářeči na co je zvyklý. Tato svářečka je i se synergií - dle mě zbytečnost pro naprosté laiky. I tu synergii si dobrý svářeč dolaďuje dle sebe, takže je to v podstatě manuál, jen to vyhodí +- patřičné hodnoty.... Takže asi tak...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#6 21-03-2018 06:27:57

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Kouknu na ni podrobneji, az bude klid a cas, sice uz jsem mimo rozpocet, ale tak max hold pockame nejaky cas + KiTIN 150 pude do sveta, otazka za kolik se povede prodat (je jak nova jeste se zarukou 3 roky...)

Offline

 

#7 21-03-2018 09:10:00

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Nejak se do toho zacinam jeste zamotavat. Nevim proc,a le koukl jsem znovu na tu KOWAX Carimig IQ 160W
https://www.svarecky-obchod.cz/svarecky … q-160w.htm
a nedari se mi rpijit an to, kde jsem prisel na to, ze ma take Synergii. On oz ovladacich prvku se to tezko pozna (a to buse asi to, jak sem na to prisel). Kdyz jsme u KiTIN 2040 EURO zjsitil, ze ma Synergii a precetl si tady na foru zkusensoti s touto (popripade 2080) a synergii, tak em to odradilo. Nasledne sem tedy asi koukl na dalsiho kandidata kowax Carimig IQ 160W  a zjistil, ze ma stejna kolecka (jeden posuv a druhy napeti) a hned sem si asi myslel, ze ma take synergii. KiTIN ma totiz jeden ovladaci prvek na posuv/napeti a druhy je na jemne doladeni napeti. Ale u Kowax se zda, ze ma pouze na jednom prvku napeti a na druhem posuv (kdyz resim metodu MIG).
Bohuzel zadne zkusenosti na Kowax sem zde nenasel a v popisu pisi, ze je to na doma a do provozu na obcasne dilenske prace v terenu - ono i zatezoval temu odpovida a je nic moc... (ale zase na to domaci lepeni...?)
KOWAX Carimig IQ 160W:
Zatěžovatel 100% (+40°C) [A] 88
Zatěžovatel 60% (+40°C) [A] 92
Zatěžovatel 20%(+40°C) [A] 160

Zde tabulka vyrobce s doporucenym nastavenim (je vylepena v prostoru pro civku) - tak to vypada, ze synergii nema...
http://devel.nexdesign.cz/www.kowax.cz/ … avenim.jpg

No sem naklonen te doporucene Alfa IN, jen se ted presvedcit, ze do toho ty penize chci dat a vydrzet to cekani, nez nasetrim smile

Editoval ACEMajky (21-03-2018 09:34:44)

Offline

 

#8 21-03-2018 09:37:23

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

podívej u alfína cena dobrá  servis vynikající  a sváří to slušně . Já bych si sice koupil   EWM picomig  a nebo  migatronika Omegu ale to je trochu za jiné prachy.

Offline

 

#9 21-03-2018 13:26:45

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

ACEMajky napsal(a):

a mam hlavu jak patraci balon a jelikoz pisete, ze kazdy vyber je individualni, tak si dovolim take zalozit tema.

tema je uz tu - www.bit.ly/2fasW7J priebezne doplnuje clen fora Ihlan.
Ked si pozries este jeho zoznam zvaraciek, tak sa tvoja hlava zmeni z patracieho balonu na vzducholod Zeppelin.. :-D


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#10 21-03-2018 15:15:40

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Neboj, i toto vlakno mam nastudovane ajen za dnesek sem ho vyhledal asi 10x (vzdy sem vyhledal clena Ihlan a vim ze odkaz ma v podpise) - ma muj obdiv a diky za to, vim ez tohle muselo dat fusku. No jsem tak nejak rozhodnut pro tu Alfa IN, hold nejsem tak bohatej, abych si kupoval levne veci a hold jestli to koupim ted komplet za (KOWAXe) za rekneme 17 000 nebo za 2-3 mesice za 23 000,- a vim, ze vse bude slapat a kdyz bude potreba neco nastavit, tak to na ty mrsce nastavim, tak to bude asi nej reseni. Zkusim prodat KiTIN 150, novy stoji rekneme 5000,-, tak uvidime zdali by se povedlo za 4000-4500,- s kabelama... Jen bych si rad nechal 5m MMA kabely co mam ke KiTINu, tak na nej asi budu muset dat inzerat, az pride Alfa, abych 3m kabely od ni dal k tomu KiTINu:
mam tyhle kabely: https://www.svarecky-obchod.cz/prisluse … m-guma.htm

Offline

 

#11 21-03-2018 20:12:12

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Docela zklamani, co tady ctu o Alfa In paegas....
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=6415

Stroj, kde sem myslelm ze za ty prachy bude bez kompromisu a prvni problemy uz zacinaji hned za civkou - hned na podavaci kladce...

Offline

 

#12 21-03-2018 21:24:07

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Alfain co tu kdo psal funguje dobře, hořák se dá dokoupit jakýkoliv (ale co jednomu vadí, druhému nemusí). Co se týká 4-kladky, ta se dala - nevím jak teď - za příplatek namontovat

Offline

 

#13 21-03-2018 21:27:59

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Nejde o 4 kladku,a le o 2 kladku a pohonem obou kladek Stroj ma udajne problem protlacit drat do toho 4m horaku, kdyz mas ohnutou hadici - smutne za ty prachy

Offline

 

#14 21-03-2018 22:31:40

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

ACEMajky napsal(a):

Nejde o 4 kladku,a le o 2 kladku a pohonem obou kladek Stroj ma udajne problem protlacit drat do toho 4m horaku, kdyz mas ohnutou hadici - smutne za ty prachy

Nebo tak, každopádně jde o 2 hnané kladky za příplatek. Že by byl problém s drátem do 4m hořáku nevěřím, možná u nějakého AlSi drátu. S Gamastarem, také 2-kladkou, běžným 0,8 drátem a 4m hořákem jsem také svařoval a nikdy problém s motáním drátu nebyl

Co se týká ohnutého hořáku, když máme stroj pod stolem, je ten 4m hořák asi 2x stočený dokola, možná o trochu víc. Spíš bych řešil správný přítlak kladky

Editoval jees (21-03-2018 22:34:06)

Offline

 

#15 22-03-2018 08:46:28

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Tak je to zkusenost zdejsiho clena + pri pohonu jen jedne kladky je zkusenost takova, ze se vice spini bowden - drat kladka obrusuje a "spony" spini bowden. Po vymene za pohon obou kladek je pry vse OK.

Jinak psal jsem vyrobci a dostal jsem pozitivni informaci:
V dnešní době se věc má tak. že stroj PEGAS 200 MIG MAN PFC (12 pin), má kovový posuv, má poháněnou nejenom spodní ale i Horní kladku díky ozubenému kolu.

Offline

 

#16 24-03-2018 11:43:04

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Jeste s eoptam, jelikoz Alfa in PEGAS 200 MIG MAN PFC (12 pin) bude skladem az nekdy v kvetnu. Jaky horak poresit. Jak jsem pochopil, pokud je v setu se svareckou je dotovany (nebo se pletu?).

Doporucite nejaky jiny, ze bych se pokusil s prodejcem domluvit...? Rikam si ze 4m by asi enbyla spatna volba. Ke stavajicimu MMA invertoru sem si koupil 5m (i kdyz mi lidi rikaly, ze 3m staci) a byl jsem rad, ze nemusim kvuli kazdemu prdu poponaset invertor a pokud nekde neco vys, tak mohl byt invertor na zemi polozeny....

Offline

 

#17 25-03-2018 19:29:24

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

A dalsi dotaz, nasel jsem ze existuje (vyroba ukoncena 09/2017) model  Alfa in PEGAS 200 SYN MAN PFC - ktery ma sice synergii, ale da se prepnout do manualniho rezimu.

Ma Synergie smysl? Kdyz mam tabulku z navodu od varianty se Synergickym rezimem, tak mohu svarecku nastavit podle tabok a budu na tom stejne, jako kdybych zapl synergii a navolil prislusny program... - jen je volbou programu jednoduzsi (rychlejsi) nastavovani - chapu to dobre?

Offline

 

#18 03-04-2018 11:15:45

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Tak objednano, dekuji za rady. Pro ty co by na toto tema narazili pozdeji, tak dam soupis co jsem koupil:

CO2 svářečka: Invertor PEGAS 200 MIG SYN PFC-1 (výroba ukončena 9/2017 - skladové zásoby)
Hořák PARKER SGB 240, 4m
Kabely svařovací 25qmm 5m, BSB35-50 kompletní
Láhev tlaková CO2 5kg
Ventil redukční DINCONTROL CO2 200/32L
Hadice plynová 3m Pegas (rychlospoj. G1/4 opřed)
Kleště na CO2 dráty malé 12-15mm
Sprej keramický OPN - 400 ml
Drát svařovací SG2 GOLD PRECIS 0,8/5kg

Offline

 

#19 03-04-2018 11:32:52

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

klasika cena a link odkial objednane nikde... to pre tych ktory by si to chceli neskor objednat tongue


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#20 03-04-2018 11:36:38

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Jelikoz to mam od mistniho prodejce, ktereho mam 10km - osobni navsteva, vysvetleno, vybrano, cena poladena a zdarma bude 1 hodinka zaskoleni u me doma....

+ se priznam, ze jsem aktualne neprocital podminky fora a nechtel jsem delat reklamu, ale kdyz si to zadas smile

Ale myslim, ze lidi si vybrane veci umi najit sami za ty "pro ně nejlepsi ceny"

http://www.artweld.cz/ - pobočka Mimoň
https://www.esvarovani.cz/ - e-shop

Sehnal bych to i levneji po internetu, ale mam to pri ruce, ochota, domluva, cili navyseni ceny rekneme o 1000-1500,- Kc neresim

Editoval ACEMajky (03-04-2018 11:37:31)

Offline

 

#21 03-04-2018 12:32:19

jry
Člen
Registrovaný: 04-12-2017
Příspěvky: 167

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Řešil jsi s ARTWELD možnost výměny lahví CO2, případně argonu bez pronájmu?

Tohle bude dobrej stroj cos vybral, Rellik má galerii plnou výstavních svárů co s ním dělal. Tak ať slouží ke spokojenosti!

Offline

 

#22 03-04-2018 13:14:01

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Flasku sem do pronajmu nebral, kupuju si ji s tim, ze mi ji vzdy vymeni za plnou + moznost kdybych svarel treba o vikendu a mel skoro prazdnou flasku, tak mi zapujci plnou a po vikendu prazdnou privezu....

Offline

 

#23 03-04-2018 13:26:26

jry
Člen
Registrovaný: 04-12-2017
Příspěvky: 167

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

To zní dobře, díky z info.

Offline

 

#24 08-04-2018 13:30:26

ACEMajky
Člen
Místo: Českolipsko - ČR
Registrovaný: 05-03-2016
Příspěvky: 37

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Tak masinka je doma, zatim velka spokojenost a ted se naucit vse nastavovat. Kdyz navolim rezim manual (program 1), volim na svarecce rychlost posuvu dratu a doladuju napeti (V). Pak je tam jeste regulator - Potenciometr tlumivky (MIG/MAG). Kdysi sem tu tusim zahledl, ze nekdo pise, ze nechape, proc to na svareckach je, kdyz je stejne nejlepsi to mit nastavene na nejvyssi hodnotu. Poradi nekdo, co se timto regulacnim koleckem steluje? Keramicky spray je super, kulicky jsou krasne dolu...

Pokud nastavim program pres synergii (program 5 = zelezo, plyn CO2, 0,8mm drat), tak steluju proud (A - tusim od 60A do 140A, ted si nejsem jist tou horni hranici) a muzu doladovat i napeti (pri zvysovani proudu svarecka zvysuje i napeti).

Zkusil jsem neco malo svarit a uz vim, ze kdyz si spatne nasadite hubici na horak, tak je problem - najednou svarecka neprskala (nemela zvuk jako CO2), housenka byla vice rozlita a drat tak jako ukapaval - proste pruvlak byl moc utopen v hubici smile ).

Takze zde foto upevneni flasky:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wxCXmh6Agu2JzImg

Budiky - kolik ma byt cca tlak v 5KG flasce?):
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3ww8UCeBUyQ015810

Celkove umisteni, nez si svarim vozik:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wwlrXW-RKXJpkU90

Prvni housenka:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3ww7O1tP-HwUIXuk5

Prvni koutak (je spinavej, material nebyl dukladne ocisten):
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3ww0i4nLHyMKMOrHY

Prvni koutak z boku:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wwv3fE-NZfrunubI

Svisly svar - nepovedl se, moc velka housenka:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wwz-UM4TOErRPryA

Slaby plech z PC zdroje:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wwiZXS3YkNfgBtrn

Plechy z PC zdroje bez ocisteni - 0,7mm plech:
https://1drv.ms/u/s!AiVXHpkjzIM3wwoWiJ_USOOTu7nQ

Editoval ACEMajky (08-04-2018 13:33:17)

Offline

 

#25 08-04-2018 17:14:52

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Pomoc s vyberom svarecky MIG/MAG

Tlak: Jestli to máš čisté CO2, tak tlak je v pořádku... Kolem 50BAR. Upevnění flašky zbytečně složité. To budeš pořád šrubovat ten úchyt? Našrubuj tam háčky a zavěs tam řetázek...  První housenku máš na konci zapórovanou... Málo plynu nebo ti to zamrzlo wink Kouťák vypadá, že spíš táhneš jak elektrodu než tlačíš... Nastuduj sklon hořáku... Svislé sváry - na takové prkotiny dej cca 120-140A jeď zhora dolů (PG). Ty plechy z PC vypadají celkem slušně. Nicméně to chce dobře obrousit - je to zinkované, v některých případech niklované (spíš starší kusy)...
Tlumivka řídí "tvrdost" oblouku. U toho CO2 ji nech někde ke konci (80-100). Jinak tam moc velký rozdíl stejně asi nepoznáš... Nejlíp když si vyzkoušíš jak to vaří na začátku a pak na konci a podle toho uvidíš jak se to chová a co je pro tebe lepší... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče