SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-05-2019 16:01:04

ssrotak
Člen
Registrovaný: 21-04-2018
Příspěvky: 34

Re: Brána po domácku

Rejpalové, první byla brána.Do původního stavu už to bohužel nejde, brána byla prodáná a nejsu opica abych lozil po sloupě  lol  http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8435_google.png


Kitin 150/škrt TIG  i vlaštovka si lepí hnízdo z různých materiálů.

Offline

 

#27 01-05-2019 16:43:37

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

No a přesně na te fotce bych tu bránu utopil a branku bych dal z boku. Takový dvorek, ale i tak se tam normální branka určo vleze

Offline

 

#28 01-05-2019 17:20:08

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Brána po domácku

Ten řetěz zní jako dobrej nápad. Pate nechtěl by ses prosím podělit fotem?

Offline

 

#29 01-05-2019 17:33:56

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Brána po domácku

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4751_p_20190501_171643.jpg

Takto jsme řešili bránu a branku u nás ne vesnici 20 let nazpátek, není to můj nápad ... odkoukal jsem od sousedů

Omluva za velikost fotky, dávno jsem nepřidával foto ... smile

Editoval milosak (01-05-2019 17:35:32)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#30 01-05-2019 21:00:31

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

Mám jednu takovou  co tam bude řetěz rozdělanou  tak potom nafotím. Tam jde o to ,že ho hodím na šroub jak je chyceno servo a čim je trojuhelník rovnoramenější tím je to lepší  ale zase se musí tak nějak při otevření prověsit at není na zemi. No a potom  na tom držícím ramenu  na druhém konci  udělám více dír  jako na dolazení délky nechci tam dávat  napínák  se šroubem, ale možná by to bylo řešení. Já hodně dávám Came ATI5002 a že to dokáže potáhnout. Když se to zašponuje a druhé křídlo  zatlačí do klapačky  drží to  lépe než na zemním dorazu. No a to že jsem  celý v luftě je to super , dáš mezerku deset  cenťáku  a na zámkovce nemáš nic . Někdy mi to hodně pomohlo z průseru. Hlavně v zimě.

Offline

 

#31 01-05-2019 21:05:31

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4712
Web

Re: Brána po domácku

peta62 napsal(a):

Ale jak to udelat bez toho nikdo nevymyslel.  Slo by to lomene, ale to by celou vec strasne zeslozitilo.

vymyslel, měl jsem taková vrata, dvoukřídlá, křídla zůstavají zavřená. Branka se otevírá a dole není vůbec nic. Není to "lomené".
Fotku nemám, až budu mít náladu nakreslím a vložím.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#32 01-05-2019 21:39:52

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Brána po domácku

milosak napsal(a):

peta62 napsal(a):

milosak napsal(a):

To není práh  smile  to je  prostě překážka , nic proti tobě ssrotaku, ale za mě máš palec dolů smile

Ale jak to udelat bez toho nikdo nevymyslel. Pokud je zadani maximalni sirka vrat a dvirka uvnitr, tezko delat jinak. Slo by to lomene, ale to by celou vec strasne zeslozitilo. Mne se to libi.

Peta :

Pokud se podíváš na fotku zepředu (z ulice) tak by šla udělat branka -  sólo na právé straně této brány, bohužel autor asi
nejdříve udělal plot, a potom řešil bránu ??

Samozřejmě my tam nebydlíme, že ? smile ))  Kritizovat nám ovšem nikdo nezakáže ...  smile

Např. soused má taky podobnou branku ve velké pojezdové bráně, ale je pouze nouzová pro případ poruchy, takže jí běžně
nepoužívá a v tom já vidim velký rozdíl, jako řemeslník bych si takovéto řešení ani nedovolil zákazníkovi navrhnout, ale o tom
to tady neni.

Myslim, ze nejvetsi pravdu jsi napsal v tom "jako řemeslník bych si takovéto řešení ani nedovolil zákazníkovi navrhnout". O tom to podle meho presne je, pokud si to dela clovek pro sebe, sam zvazi co chce, co snese a co uz ne, podle toho si to udela. Mne by treba ten prah asi nevadil, prijde mi jako nejmensi zlo, i kdyz chapu, ze nekoho muze drazdit uz treba jen opticky.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#33 05-05-2019 21:53:38

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Brána po domácku

Tema jako stvoreny pro me. Na uvod jen uvedu ze se branama, garazovyma a prumysl. Vratama zabyvam od r. 2001 a za ty roky jsem videl lecos nicmene neprestavam se divit co vsechno je mozny. Vidim ze i mezi vami jsou lide z oboru nicmene ja se jiz par let specializuji na servis a opravy. Kdyz vezmu tema od zacatku - kridlova brana - nejhorsi zlo u ktere nejde eliminovat nebezpeci. Pohony hormann rotamatik jsou jedny z nejhorsich a velice castose vymenuji ci opravuji ale kakousi bezpecnost se snazi mit. Motory came mam velmi rad a jsou velmi spolehlive nicmene u ati odchazi koncove spinace, nekdy i matice a vzhledem k male delce motoru je problem v pruzeni pred koncovou polohou pri velke delce kridla a tak radeji davam krono pro 5m branu nicmene zase nebezpecny - jede porad plnou silou a pri narazu do cloveka jede dal v pevne nastavenym case. S tim souvisi i dalsi poznamka (nikoli kritika) pri pouziti retezu - videl jsem jen lanko ale funkce stejna muze osoba motajici se za branou byt zasazena, prizvednuta pripadne jinak poskozena a pak !!! Uvedomte si ze je to vase odpovednost. To samy s prekracovanim prahu dalkove ovladane brany. Zakaznik odsouhlasi vzdy vsechno ale kdyz se neco prihodi je vse jinak a pak jsme jednou nohou v kriminale. Nektere motory tento problem resi (znacka bft) ale zase je to nachylnejsi na pocasi a poruchy. Posuvne brany sice jsou lepsi ale zase na ne neni vsude misto. Pak muze prijit na radu i teleskopicke nekdy i vicedilne no a pak samostatna katastrofa je brana do kopce. Zakladni bezpecnost je brzda - draha a sere se. Bez ni nikdy. Motory came rada bx (bx74 mi beha na nesene 12m brane pro zasobovani penny marketu uz 10 let) rada BK to vas pri nehode rozmackne zvlast verze na 400v. Delaji se motory na 3,5t realne utahne vic ale je to o strach. Delaji se velmi rychle motory s frekvencnim menicem a jde s nimi i experimentovat stejne jako u sekcnich vrat.

Offline

 

#34 05-05-2019 23:08:46

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

Jde vidět ,že jsi v obraze  ale ATI5002je dosti dlouhá.  no a z řetězu strach nemám   to ti brána s dorazem zase muže skřípnout nohu. Motor BX74 na dvanácti metrech  je trochu náhoda ale možná to líta. Jinak  ta brzda je opravdu pruser ale já jsem pár bran do kopce dělal .Dal jsem tam BK1800 není tak náchylná  na poruchy převodovek  tak že to  tam je i bez brzdy někdy prostě není jiná možnost. Je škoda že ještě nikdo nepřišel s nějakým jiným řešením.

Offline

 

#35 05-05-2019 23:13:38

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

A co říkáš  na Came a ty jejich nové  ovládáci  jednotky? Jak se Ti to rozhasí a někde něco špatně přepneš tak je trochu malér. není nad staré ZBX7 jednoduché a spolehlivé. No mi se to nelíbí

Offline

 

#36 06-05-2019 17:31:01

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Brána po domácku

A třetí variantu s vlastním PLC frekvenčním měničem,převodovkou a senzorama jaký chci nikdo neuvažije ?Jo rozpočet je jinde ale možnosti taky.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#37 06-05-2019 20:27:24

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Brána po domácku

Proti kronu je ati v dlouhe verzi kratsi a vykyv je poradnej. Jeden pan si na jednokridlou 3,3m branu pridelal jeste takovou mrizku ktera se mechanicky spoustela na zem pri zavreni aby mu neutekl pes a tak mu to s ati rachotilo ze ani tlumic nepomohl a v noci budil sousedy. Jak byl rad za phobos od bft kde se da naladit rychlost dovreni a sila pritlaceni takze ted ma ticho. O tu patku se zvejknout nemuze protoze phobos ma silu danou euronormou takze to nikomu neublizi. Bx na 12m neni nahoda jde o pouzite komponenty ktere behaji lehce a o vaze brany spolu s rovinou. Ono to jezdi minimalne 50x dene a tech 10 let dost proveri. Ridici jednotky mam nejradeji zbx nebo zf1 - uplne nejjednodussi. Dokonce nedavno (asi rok) jsem ozivoval co nejlevneji staricky (prez 20let) vrata spedos s hridelovym motorem a ridici jednotkou zbx. No tak jsem na tu 230v desku narouboval motor becker a usetril zakaznikovi mnoho penez (i kdyz jsem drahej) a 3 tydny objednaci doby novych vrat coz bylo zcela fatalni. Ale jinak samozrejme delam vetsinu ridicich jednotek na trhu i pro parkovaci zavory sloupky. Nicmene 230v motor nelze nijak moc dobre regulovat tak proto vzdy beru nejjednodussi a kde to nejde je lepsi dat 24v at uz jakykoliv vyrobce. V posledni rade samozrejme frekvencak je super vec ale drahej a malo kdo to zaplati takze se to pouziva nejcasteji u prumyslovych vrat (jeden hormann mi hnije ve sklepe) a prevodovky k motorum by me ani nehlo konstruovat nicmene v nekterych jsem se uz taky musel povrtat. Nejhorsi ale je repas hydraulickych motoru to delam fakt nerad.

Offline

 

#38 06-05-2019 23:52:24

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

No ZBX je super  ale jak jsem psal už je nedodávají  teď je ZBX7N hodně složitější. Jinak ATI 5002 je podle mého opravdu dostačující a  na rozdíl od Krona  má podstatně  větší  hnací  šroub.  A jak jsi psal o te mechanice ,asi píšeš  o komponentech Cais a jak mají  to svoje podražené  céčko 90 to chodí opravdu dobře ale i tak to není na BX74  já bych dal automaticky BK1800

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_018.jpg

Tady je prujezd jen deset metru a celkem čtrnáct také na tom cečku Cais

Offline

 

#39 07-05-2019 07:29:46

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Brána po domácku

Jojo presne tak ja bych tam dal taky radu bk ovsem tenkrat se dalo jen bx. Nicmene ja teda kupuju zatim porad jednotky zbx 7 s totoznym zapojenim. A i kdyby ne tak nekolikrat jsem u jinych znacek kde odesla deska daval alfu od bft. Ono je to skoro jedno. Dokonce rolovaci vrata jdou na r.j. Pro kridlovou branu ale jak pisu vyse ta bezpecnost dostava na sranda. U 3 dilny teleskopicky brany kde jede kridlo 3x rychleji je problem cokoliv regulovat.

Offline

 

#40 26-05-2019 11:53:35

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_j_014.jpg

Offline

 

#41 26-05-2019 11:57:32

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

a tady ještě jeden
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_j_015.jpg

na tom se mi líbí že je to opravdu jednoduché a když dopnou serva je to jako beton ani se to nehne a  tlačí to na střed brány

Offline

 

#42 27-05-2019 10:00:10

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Brána po domácku

Jo takhle no tak to jo ja videl lanko prave az od zeme 2 m za branou. Je -li to motor ati lze to bez retezu nebo lan udelat pevne i tak jenom motorama. Lepe to vsak umi phobos od bft ty jsem delal minuly tyden. Tve reseni nevypada spatne osobne bych to tak udelal jen v pripade kdyz by to neslo jinak.
Ja ted mam obrovske trapeni s gsm modulem pro dvoukridlovou branu.

Offline

 

#43 27-05-2019 17:46:49

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

Mě se to opravdu osvědčilo, já zůstávám u řetězu. Je to na principu většího trojůhelníku .

Offline

 

#44 27-05-2019 22:49:44

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: Brána po domácku

Offline

 

#45 28-05-2019 01:05:58

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Brána po domácku

Zajimavej pocin a zamyslim se jak by to slo udelat. Nicmene takhle to fungovat nemuze a to ze 2 duvodu.
1) ozubena kola, konstrukce prizpusobena a nejaky hydraulicky motor budou tak drahy ze pokud nechces delat charitu tak to nikdo nezaplati nehlede na slozitost celeho systemu.
2) zase ta znama bezpecnost - odkryta ozubena kola jsou proste riziko kryti zase bude souviset s bodem 1 a prez prevody motor ktery tahne branu do kopce nebude moci nastavit vypinaci silu jinak nez na rozdrceny deti i s kocarkama. Nebezpecny je i to ze pri poruse motoru to ihned svou vahou sjede dolu a zase to nadrti vse co je v ceste.

Kdyz tak nad tim uvazuju je to zvyse uvedenych duvodu kravina. Asi by to mohl nejakym zpusobem ovladat podzemni motor v jehoz ose by bylo vse zakleto ale bez rizika to neni. Cenu bych pod 100 nevidel.

Offline

 

#46 28-05-2019 17:09:41

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1443

Re: Brána po domácku

Adamw140 napsal(a):

Zajimavej pocin a zamyslim se jak by to slo udelat. Nicmene takhle to fungovat nemuze a to ze 2 duvodu.
1) ozubena kola, konstrukce prizpusobena a nejaky hydraulicky motor budou tak drahy ze pokud nechces delat charitu tak to nikdo nezaplati nehlede na slozitost celeho systemu.
2) zase ta znama bezpecnost - odkryta ozubena kola jsou proste riziko kryti zase bude souviset s bodem 1 a prez prevody motor ktery tahne branu do kopce nebude moci nastavit vypinaci silu jinak nez na rozdrceny deti i s kocarkama. Nebezpecny je i to ze pri poruse motoru to ihned svou vahou sjede dolu a zase to nadrti vse co je v ceste.

Kdyz tak nad tim uvazuju je to zvyse uvedenych duvodu kravina. Asi by to mohl nejakym zpusobem ovladat podzemni motor v jehoz ose by bylo vse zakleto ale bez rizika to neni. Cenu bych pod 100 nevidel.

Souhlas, je to kravina a uplně zbytečně. Není nejmenší důvod aby se brána při otevření spouštěla dolu.

Offline

 

#47 28-05-2019 18:01:55

ssrotak
Člen
Registrovaný: 21-04-2018
Příspěvky: 34

Re: Brána po domácku

brána do kopce, sa dá takto https://www.youtube.com/watch?v=FdgE8L1sTtY  https://www.youtube.com/watch?v=13DFHqFG6DI

Editoval ssrotak (28-05-2019 18:14:37)


Kitin 150/škrt TIG  i vlaštovka si lepí hnízdo z různých materiálů.

Offline

 

#48 28-05-2019 18:41:25

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

No já bych doma nechtěl ani jednu ,není nad posuvku volně nesenou

Offline

 

#49 28-05-2019 21:21:18

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4712
Web

Re: Brána po domácku

nejspíš nebydlíš v kopci...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#50 28-05-2019 21:40:22

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Brána po domácku

Tak někde se nedá ale  třeba tam na těch videjich by to šlo. Tu bránu můžeš třeba posunout. Nebo branku posunout jinam a pak se posuvka vleze.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče