SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 13-02-2018 13:05:04

Tipi
Člen

Re: Lidl - naradie (vsetko okrem zvaraciek)

Neviem prečo sa tu tak často spomína moje meno, ale dobre teda wink

K tej rozbrusovačke len toľko, že dlho som riešil nejaké rozumné delenie materiálu v domácich podmienkach. A ak by táto ponuka prišla skorej ani by za tú cenu neváhal. Síce 180tku kotúč považujem za dosť veľkú nevýhodu, ale asi by som to prekúsol. Ale je to passé, keďže som pred nedávnom "zdedil" (vrak) pásovú pílu proma. Ktorú som si z repasoval a som max. spokojný. Síce aj tú by veľká časť tunajších členov ofrflala, ale dovolím si tvrdiť, že oproti tejto rozbrusovačke (a vlastne oproti hocijakej rozbrusovačke) je to úúúplne iná liga.
No a týmto sa dostávam k jadru "problému". Príde mi totiž jemne povedané, naivné ak niekto porovnáva profi rady renomovaných značiek, s náradím predávaný v lidl. To myslíte akože vážne? Ešte ako tak férové by bolo porovnanie s hobby radami, ale aj tam je cena dvojnásobná. Takže ešte stále je to imho neporovnateľné.   

Už som to niekde písal, ale veci z lidla sú vlastne výrobky „low-end“ výrobcov (alebo skôr lepičov nálepiek) ako einhell, gude, sheepach apod. S tým rozdielom, že v lidl sú tieto veci v priemere  o cca 15-20% lacnejšie.  Vždy som vedel nájsť úplne rovnaký výrobok od týchto „výrobcov“, ale vždy to bolo o tých  15-20% drahšie. Len ako príklad: olejový kompresor jeden valec/24l gude/einhel min 119,99 parkside 99,- (mimochodom konkrétne tento som kúpil za padíka vo výpredaji big_smile). Ako nezanedbateľný bonus oproti spomínaným značkám je aj 3 ročná záruka.
Napr. som kúpil aku vŕtačku Lion 20V, ktorá sa podozrivo podobá na túto  s tým rozdielom, že som za ňu dal 50e. Schválne, skúste si vyhľadať zelenú bochku s podobnými parametrami wink
No a tým som vlastne povedal všetko. Každý trošku rozumný človek si vie urobiť obraz o (ne)kvalite tohto náradia. Príde mi šialené porovnávať toto náradie s profi strojmi za x násobnú cenu, ktoré používate niekde v prevádzkach. 

Ak mi to náradie má zarábať, tak sa nebude ...ebať s nejakým náradím pohodený medzi zeleninou a párkami. Ani nie tak preto, že to neplní svoj účel, ale čo sa týka výkonu a ergonómie a hlavne životnosti je to vždy lotéria. Ak niekto svoje podnikanie berie čo i len trošku zodpovedne, tak nebude riskovať, že bude x-hodín stáť, lebo sa mu pokazilo jeho „profi“ náradie. To že za cenu jednej profi, kúpi celú armádu parksajdov, je už zase na dlhšiu filozofickú debatu big_smile 

Ale ak má niekto napr. rodinný dom, kde si niektoré veci chce porobiť sám podľa svojho,  a baví ho sem tam dačo vyrobiť (čo je vlastne môj prípad), tak toto náradie môže byť veľmi dobrá alternatíva k hobby radám renomovaných výrobcov (ktoré mimochodom, tiež nie sú dokonalé a sú podstatne drahšie – tam už imho človek fakt platí len za tú značku).

Editoval Tipi (13-02-2018 13:05:41)

#27 13-02-2018 13:34:14

varok
Člen

Kupovat nářadí v Lídlu pro podnikání může je naprostý d..t a vysranec. Vidím to bohužel i u nás v práci u živnostníků. Už jsem tam pár nářadí a pomůcek nakoupil a budu pokračovat dále, ale mám to jen na hobby do garáže a tak to podle mě berou i ostatní. Kutily tohle nářadí určitě neurazí, profíky naštve.
Design se určitě bude podobat jiným levným nářadím typu Einhel, Gude apod. Však to asi vyrábí podobná ne-li stejná firma, tak co se divíte?

Mimochodem Extol taky hodně zklamal. Kdysy jsem od nich pár nářadí koupil, kvalita slušná, ale v poslední době hrozně podražili, nebojím se napsat i na dvojnásobek. Když mám porovnat třeba nějaký Extol a Bosch, Makita, Děwalt a pod. značky, tak nevím jestli to srovnávat lze. Jak už tady nedávno někdo psal, myslím pan Styles, tak kolikrát jsou v těch jakoby značkových věcech, které jsou třeba 3x dražší, stejné vnitřnosti jako v nejlevnější číně. A ani se tomu vůbec nedivím.

Telwin Bimax 4.195, Omicron GAMA 1900L HF
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#28 13-02-2018 14:26:41

Aleš_
Člen

jees: Ten 680 Nm utahovák Extol mám a souhlasím, že tohle je minimum, o čem bych uvažoval a to jen na domácí hobby použití. Rozhodně je to mnohem lepší, než ty čínské kolem 300 Nm. Podle toho co jsem si zjišťoval, tak ty levné slabé mají jen jedno kladívko, zatímco tenhle 680 Nm už má dvě. Ještě jsem neměl moc příležitostí to vyzkoušet, ale líbí se mi, že utahovací moment na první stupeň je 110 Nm, co je doporučená hodnota pro matice kol. Pokud by ta hodnota jakž takž seděla (samozřejmě to nesmí být méně), možná by se dalo obejít bez momenťáku - ten otce nedonutím používat. I kdybych to nastavil pro jistotu na více, určitě by to bylo vůči maticím a šteftům šetrnější, než nyní, kdy to otec o hmotnosti více než 100 kg utahuje šlápnutím na velký klíč.

#29 13-02-2018 14:31:57

defe
Člen

z  dlhodobeho hladiska sa aj tak oplati kupit (znackove naradie),nahradne diely sa daju zohnat aj na stare 10rocne stroje,a z ekonomickeho kupil som kladivo bosch v 2008 za 4000kc a ked som dnes pozeral ceny tak za 3000kc by sa dalo predat takze minimalna strata za tie roky,pri lidl naradi zaujme v prvom rade cena a o to im ide ps. kupujem modre bosch hlavne sa snazim najvysie rady zelene su nic moc

#30 13-02-2018 15:04:46

Tipi
Člen

Ihlan, tú nešťastnú frézku mám aj ja. Ešte keď som ju kupoval tak som rýchlo kukol na net, či sa vôbec dajú kúpiť frézky do toho a hneď mi to vyhodilo niekoľko návrhov... Tak som to s kľudným svedomím kúpil - žiaľ nevšimol som si, že to boli všetko veci od dremelu, ktoré sú nechutne predražené. Nuž... aspoň že som to tiež kupoval vo výpredaji, tak ma to až tak neserie smile
Ale inak je to škoda, lebo konkrétne toto je fakt šikovná a kvalitne spracovaná mašinka. Inak mali to aj v aldi http://offers.kd2.org/en/au/aldi/pbAiV/ smile 
A inak som k nej aj našiel klieštinu na bežné 3,2mm frézky, ale je to dosť drahé (a momentálne už out of stock) https://www.testntools.co.nz/dremel-tri … 00001.html

#31 13-02-2018 17:09:02

Charon
Člen
Místo: Praha

Já bych nehodnotil Lídl nářadí až tak zle. Mají tam lepší a taky horší kusy, snad jako všude. Jen s tím rozdílem, že záruka je většinou tři roky a bez keců berou zboží zpět. Zatím když jsem něco přinesl do měsíce, tak mi to vzali vždy zpět. Bez udání důvodu. A reklamaci řešili tak, že mi dali hned peníze a výrobek si vzali. Pochybuji, že prodejce značkového nářadí to do měsíce vezme zpět a reklamaci řeší vrácením peněz.
Mě ten měsíc stačí na zjištění, zda výrobek chci, nebo nikoliv.
Ruční nářadí je skoro spotřebák který se překotně vyvíjí. Váha, elektronika, ergonomie, výkony... Krásným příkladem je třeba vrtačka. Ted Li-on baterie a bůh ví, co bude za 3 roky. Těžko někdo bude shánět staré baterky do vrtačky jen pro to, že je to značka.

Editoval Charon (13-02-2018 17:11:06)

#32 13-02-2018 17:19:07

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Tipi napsal(a):

Ihlan, tú nešťastnú frézku mám aj ja. Ale inak je to škoda, lebo konkrétne toto je fakt šikovná a kvalitne spracovaná mašinka. Inak mali to aj v aldi http://offers.kd2.org/en/au/aldi/pbAiV/ smile 
A inak som k nej aj našiel klieštinu na bežné 3,2mm frézky, ale je to dosť drahé (a momentálne už out of stock) https://www.testntools.co.nz/dremel-tri … 00001.html

Ako masinka je dobra prijemny soft rozbeh a krasne sa stym dalo frezovat 25mm OSB dosku co je tvrde hnusne drevo.
Ale ta origo setova frezka ako vrtak sa po 10m otupila a zohnat ju neviem asi 2 roky.
Kliestiny som skusal z ebay mozno 10 kuskov a kazdy nepasoval som skepticky
rozhodne lepsie je ta normalna velka freza kde lezu aspon normalne frezky

Workzone patri tiez pod kridla ISC Gmbh ( piaty riadok od spodu uplne vpravo )
Ak niekto spravi taketo stopky ze nepasuje bezne dostupne typy je to cisty zamer a druhu sancu u mna nedostane.

Pises ze draha kliestina !??? ta specialna frezka stoji cca tolko co kliestina !
https://www.conrad.com/ce/en/product/82 … eter-48-mm
len kvoli tomu sprostemu priemeru 4.8mm a tolerancii 0.1mm kliestiny sa tam neda nic ine nacpat...
kludne by som dal za kliestinu 20eur ale "Out of stock" a radsej to predam a vezmem si nejaku RT0700CX
pripadne  Parkside POF 1200 B2 ktoru som mal moznost vidiet v praxi.
lebo takto das za 4 frezky tolko co za cely stroj a je to pritom spotrebak! Uplne ...... napad dat tam taku stopku.

Editoval ihlan (13-02-2018 18:00:50)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#33 13-02-2018 18:18:22

tarzan
Člen
Místo: Makov na Slovensku

ak chcete do dreva niečo frezovat, čo i len trochu aby sa to podobalo že solidne tak minimalne priemer stopky 8mm,minimalne 1000watov. ale najlepšie 12mm+redukciu na 8mm. hentotam (150watove frezky)to su strojky možno pre deti do materskej školy, aj to tie najmladšie. to su zahodene peniaze to kupit
mam aj makity skoro 2000w aj to sa mi zda niekedy slabe

Editoval tarzan (13-02-2018 18:25:23)

kutil - zvarač začiatočnik, na pracu s drevom profik,
.MAHE Hyper MIG 400 DPS Plus-3..Hyper TIG CWK 400...
https://www.modrastrecha.sk/blog/martin … a-radost/#

#34 13-02-2018 20:27:25

Brembo
Člen

IHLAN DAKUJEM,že si si dal tolko námahy  a času a prelustroval si vlákna. Inak bude v akcii i rezačka za 50 €,ale aby Vám nebolo veselo,tak max priemer kotuča je len 180 mm.

#35 13-02-2018 20:31:18

ihlan
Člen

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#36 13-02-2018 21:08:03

Tipi
Člen

Ihlan
Ten nápad s tým priemerom stopky pochádza zrejme od dremelu. A ono možno to ani nebol úplne čisto obchodný ťah. Veď 3,2mm je imho dosť málo aj na takýto malý a jemný stroj, kým 6mm je už celkom dosť. To by už tá mašina musela byť oveľa väčšia a výkonnejšia - vlastne niečo čoho je už na trhu viac než dosť (horná fréza, ak by  niekto nevedel čo mám na mysli big_smile). Žiaľ nápad sa evidentne neujal. A podľa mňa to, že sa tá mašinka s týmto priemerom objavila aj v obchodoch ala lidl, aldi a pod. bol len posledný pokus ako tento priemer stopky "spopulárniť". Žiaľ, plán zrejme nevyšiel a čo je horšie, dremel túto radu úplne zarezal, takže už sa to zrejme ani nezmení...

tarzan (a vlastne aj ihlan)
zase tu niekto porovnáva kačicu domácu s prúdovou stíhačkou... aaaaach jaaaaaaaj big_smile

#37 13-02-2018 21:13:23

Brembo
Člen

Tipi ja som naznačoval,že 300 Nm u Parkside je zrejme nejaký iný Nm,ako u profi. A napríklad u nejakého ich pneu náradia sa udávala spotreba 220 l/min ale aby to stíhal kompresor s výdajom 650 l/min s krátkymi prestávkami  je už riadne silná káva. Očákaval som,že to bude aspon čiastočne použitelné,no pravda je taká,že je to maximálne dobré len na prevetranie kompresora. A tiež ti možem povedat,že profi pištol so spotrebou 250 l/min kompresor ani nerieši,kým sa zopne,je už kompresor studený,zatial čo parkside so spotrebou 220l/min kompresoru vela oddychu nedožičí. inak ten ihlový oklepávač má hlavné časti zo sekáča,len tam nie je dláto,ale ihli,ktoré sa neopieraju o piest. Využívaju vibrácie piestu na svoju prácu,čo mi príde ako poriadne mrhanie energiou.

#38 13-02-2018 21:31:41

Tipi
Člen

Brembo
Ale ja som teba vôbec nespomínal. Ja som reagoval na ihlana a tarzana, lebo jeden túto vyslovene modelársku záležitosť porovnáva s bežnou hornou frézou (značku neriešim) a druhy dokonca s frézou s 12mm stopkou... To už je na mňa fakt veľa chlapi big_smile
To rovno môžete začať pindať napr. na  priamu brúsku (mám na mysli prevedenie "mikro" ala proxxon micromot a pod.) , že teda ak chce niekto vŕtať, tak potrebuje poriadnu vŕtačku  s 2kW motorom, ale ešte lepšie 200kg stojanovkou... big_smile

Editoval Tipi (13-02-2018 21:39:29)

#39 13-02-2018 23:35:29

tarzan
Člen
Místo: Makov na Slovensku

Tipi, neprehanaj, nikomu tu nepišem aby si kupoval frezu s 12mm stopkou, pisal som že treba kupit stopku aspon 8mm(tam je aj velky vyber frez aj už maju neaky zaber že niečo spravia )
na okraj som pisal na porovnanie že profici bežne použivaju 12mm stopky a aj 2kw je často malo..... to znamena že ked si niekto mysli že do dreva dačo spravi s činskym strojkom čo ma 150w, tak nech sniva.
pisal som to pre pripadneho kupovatela-kutila  neakej frezy aby bol v obraze o tych vykonoch  čo sa tam použivaju.(že treba aspon 1000w na neaku pracu)
mne je to inak 4-5 čo si kto kupi.

kutil - zvarač začiatočnik, na pracu s drevom profik,
.MAHE Hyper MIG 400 DPS Plus-3..Hyper TIG CWK 400...
https://www.modrastrecha.sk/blog/martin … a-radost/#

#40 14-02-2018 03:07:17

ihlan
Člen

Tarzan trosku ta poopravim nie 150W.Parkside ma 250W s vykonom do 15-22mm OSB nieje problem.
Da aj OSB 25mm pomalsie a 2 prechody. Vacsi problem je prach bez vysavaca ani omylom mesiac som utieral prach.
tech parametre http://parkside.6f.sk veci do 5mm je ako do blata ma to nizke vibracie modelarom to staci.
Tarzan dik za radu viem ze robis profi s drevom a zvaranie je sekundar ja si necham poradit dufam ze aj dalsi smile

Jediny problem to, ze ked otupis tie dve frezky(vrtaky) tak tam nemas co dat. Nove frezky su zle dostupne a na objednavku.
Preto hocijaku inu treba kupit, aby tento problem nebol. Ale ked si clovek precita skusenosti stou velkou od Parkside
tak si uz priplatim za RT0700 CX ktoru mozem dat aj do maleho CNCcka.  (ma PID drzi otacky v zatazi)
Keby niekto chcel tu malu hobby frezku tak poslem aj k protinozcom tongue

Editoval ihlan (14-02-2018 06:19:48)

#41 14-02-2018 08:55:55

Tipi
Člen

Dobre skúsim to ešte inak.
Tarzan, to čo píšeš ohľadne horných frézok je svätá pravda, vôbec to nespochybňujem! To čo mi však nesedí je ten kontext, lebo to o čom je tu reč vlastne NIE JE horná fréza! Preto je akékoľvek porovnávanie tohto dá sa povedať mikronáradia s bežnou hornou frézou úplne od veci.
A som si istý, že sa mi nesnívalo, keď som s touto mašinkou nejaké drobnosti - vyslovene modelárske práce spravil bez problémov. Boli to veci, ktoré by som napr. s tebou odporúčanou hornou frézou (ktorú mimochodom tiež mám) nemal šancu spraviť. Lebo obe mašiny sú určené na úplne iný druh prác.

Tiež nespochybňujem hlavnú nevýhodu tohto náradia - 4,8mm stopku. Za toto by v lidl niekto zaslúžil nakopať do vajec, lebo ešte aj nedávno bola táto mašinka v ponuke. Takže by pokojne mohli zadať zákazku ťongovi aby vyrobil nejakú sadu "mini" frézok s 4,8mm stopkou. (mám však pocit, že tu ide skôr o právny problém, a v tomto má prsty zase len dremel, ktorý chce takto zarábať na tom svojom predraženom príslušenstve)
BTW - ďalšia možnosť ako do toho dostať 3,2mm náradie: https://www.youtube.com/watch?v=KFFxhEF … e=youtu.be

Ale úplne by stačilo ak by nejakého číňana napadlo vyrobiť takéto niečo pre daný priemer...

Ihlan inak nechápem poznámku na ten prach, veď je k tomu násada na vysávač...

Editoval Tipi (14-02-2018 08:56:48)

#42 14-02-2018 10:29:15

atishajn
Člen
Místo: ČeskoSlovensko

Kvalita ako kvalita a vyrobná cena . Ložišká ? Guličkové - klzné ... Ozubené kolesá  Plast - mosaz ...  Uhlíky  tvrdé-mäkké , a komutátor plastom alebo epoxidom zaliaty ...  To je tá cena , že už dnesnej dobe aj plast ponúkajú ako KOV  , a je to ako z plasteliny ...

#43 14-02-2018 11:27:36

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Dneska už se běžně vyrábí plasty tak odolné a houževnaté, že bez problému nahradí kov, a to i v dlouholetém provozu. Na druhou stranu je pravda, že ty opravdu kvalitní asi nebudou v nářadí pro kutily.

#44 14-02-2018 13:32:14

ihlan
Člen

Tipi napsal(a):

BTW - ďalšia možnosť ako do toho dostať 3,2mm náradie: https://www.youtube.com/watch?v=KFFxhEF … e=youtu.be
Ale úplne by stačilo ak by nejakého číňana napadlo vyrobiť takéto niečo pre daný priemer...
Ihlan inak nechápem poznámku na ten prach, veď je k tomu násada na vysávač...

No od novoty ten nastavec vypadava jedine riesenie bolo ho paskou prilepit inak pri pohybe vypadol otravne fakt.
a potom prach uplne vsade ked musis dokoncit ciaru na jeden zatah.

Tie vlozky su super este tak Majlo mohol ukazat ako to vyrobil doma vyrobi na kolene a bez sustruhu.
Co sa tyka tej poznamky, ze nejaky cinan da vyrobit take frezky no bolo by to blato a nikto to nechce.
Sledoval som diskusiu roky dozadu az som tu Frezu odlozil do skrine lebo frezka je tupa a palit drevo ma nebavi

support napsal(a):

I am very sorry to tell you that China has not produce 4.8mm Engraving Bits.

Recently, I have contacted many CNC Bits suppliers and most of them can provide us shank 4.8mm Twist drill bits and shank 4mm/6mm/8mm/3.175mm minimum one flute End Mill Engraving Bits, but they all have not produced 4.8mm Engraving Bits. They even didn't agree with customized production.

I am very sorry for the previous reply. We have placed order with 4.8mm Twist drill bits, not the Engraving Bits.

Very regretful about that.

Editoval ihlan (14-02-2018 13:41:30)

#45 14-02-2018 14:53:49

Tipi
Člen

Ihlan sorry, ale zase si protirečíš. Na jednej strane nadávaš, lebo frézky od dremelu sa ti zdajú byť drahé, ale lacnejšie čínske v lidl by si aj tak nechcel (ak by teda boli), lebo by boli z blata. Tak tu už je každá rada drahá big_smile

#46 15-02-2018 04:49:31

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

dremelky su super ! staci ju len zapnut a uz vo zvuku je rozdiel oproti cine...su tichucke,mam cinu aj dremelku,dremelku len na fajnove veci kde sa "nezaspini" cinu vsade tam kde by mi bolo luto vyberat dremelku s kufrika big_smile

Editoval pavol.sk (15-02-2018 04:50:06)

#47 15-02-2018 09:03:35

jees
Člen

"Dremelky" z Lidlu jsem měl 3 nebo 4, všechny vydržely chvíli. Dremelka běžná na stejné práci funguje normálně a problémy nejsou. Cena byla zhruba 1:5, takže by se dalo říci (platil jsem tu první, ostatní byly výměnou na reklamaci, ale kdybych platil všechny), že pravá dremelka s větším příslušenstvím už vyšla cenově téměř nastejno s Lidlem

Ten Lidl vypadal nějak takto http://parkside.6f.sk/2016/04/19/vrtaci … bs-160-a1/

Editoval jees (16-02-2018 10:49:15)

#48 15-02-2018 09:12:40

ihlan
Člen

Jess skus do svojeho prispevku doplnit link a napis aj model - google to potom lepsie vyhadzuje vo vysledkoch
ked clovek hlada nieco k danej mini bruske (pouzi editovat ) ja tento prispevok potom vymazem
lebo tych brusok/minivrtaciek bolo viac typov aby sme vedeli ktore su to.
Casom LIDL prinesie iny model alebo typ a bude jasne ze pises o starsich modeloch treba to upresnit
dakujem wink

Editoval ihlan (15-02-2018 09:23:36)

#49 15-02-2018 09:48:11

jees
Člen

To bylo loni nebo předloni, tak to už bohužel nenajdu, byla to klasická minibruska s nějakým příslušenstvím v kufříku. Jestli jí zase v Lidlu dají do akce, doplním to

Kouknul jsem ještě do e-shopu a nemají to tam, tak už možná rezignovali, nebo se objeví někdy později

Editoval jees (15-02-2018 09:53:16)

#50 15-02-2018 23:30:22

Brembo
Člen

Antivibračné rukavice sa daju splašit i u Stihl,su kožené a ani nie drahé. Cena tuším 8€. Daju sa ale používat len na náradie,na prácu potrebujete niečo iné-nemáte cit,neviete s tým dvíhat menšie predmety. Ale u náradia vytvárajuceho vibrácie su nutnostou.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla